POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Polki awansowały do Women Sevens Grand Prix!13.07.2016


Zgrupowanie KNK7 - Ossa, Esztergom - 05-11.07.2016
 
W dniach 05-11.07.2016 odbyło się zgrupowanie kadry narodowej kobiet rugby 7, którego najważniejszym punktem był udział w drugim turnieju Europe Rugby Sevens Women Trophy. We wtorek 05.07.2016 reprezentantki Polski stawiły się w Hotelu Ossa w następującym składzie: Angelika Piekorz (Diablice Ruda Śląska), Agnieszka Kowalczyk (Black Roses Posnania Poznań), Marta Grudzińska, Marta Stachura (obie Legia Warszawa), Laura Abucewicz, Marlena Mroczyńska, Karolina Jaszczyszyn, Małgorzata Kłos, Hanna Maliszewska, Anna Klichowska, Monika Pietrzak i Julita Kołodziej (wszystkie Biało-Zielone Ladies Gdańsk). 
 
W środę o poranku kadra rozpoczęła treningi, tym razem na boisku w Rawie Mazowieckiej, gdyż w tym czasie na zgrupowaniu w Ossie przebywała również męska kadra Polski siódemek, która trenowała w Białej Rawskiej. Mimo iż aura nie sprzyjała naszym dziewczynom to nawet deszcz i wiatr nie wybijały ich z koncentracji podczas prowadzonych zajęć. W sumie trener Janusz Urbanowicz przeprowadził 6 solidnych treningów, po których zawsze miło było wracać w ciepłe i przyjazne progi Hotelu Ossa.
Zawodniczki jak zawsze uczestniczyły również w życiu sportowym hotelu prowadząc zajęcia i konkursy dla jego najmłodszych gości.
W piątek kadra udała się do węgierskiego Esztergom, pięknego miasteczka nad Dunajem, gdzie po przywitaniu wszystkich drużyn zakwaterowała się w uroczo położonym hotelu.
 
W sobotę 09.07.2016 kadra rozpoczęła rywalizację w mistrzostwach Europy. W pierwszym dniu turnieju reprezentacja Polski rozegrała 3 mecze grupowe zakończone poniższymi wynikami:
Polska v Izrael 36:7 (24:0)
punkty: Maliszewska 5, Pietrzak 5, Abucewicz 5, Grudzińska 5, Stachura 5, Klichowska 5, Jaszczyszyn 4, Kowalczyk 2
Polska v Mołdawia 26:0 (14:0)
punkty: Jaszczyszyn 11, Maliszewska 5, Klichowska 5, Mroczyńska 5
Polska v Niemcy 12:10 (12:5)
punkty: Grudzińska 10, Jaszczyszyn 2
Mecz z Niemkami jak zawsze przysporzył dużo emocji gdyż od jego wyniku zależało to, z którego miejsca wyjdziemy z grupy. Pomimo silnego wiatru, który nie pozwalał na swobodną grę, kadra Polski ponownie była górą wygrywając tym samym swoja grupę.
 
W niedzielę 10.07.2016 reprezentacja Polski rozpoczęła fazę pucharową mistrzostw od spotkania z drużyną Szwajcarii. Dziewczyny od początku kontrolowały wynik spotkania zwyciężając w swoim, ładnym stylu i po raz drugi z rzędu osiągnęły półfinał mistrzostw Europy.
Polska v Szwajcaria 26:10 (19:0)
punkty: Piekorz 10, Mroczyńska 10, Jaszczyszyn 6
 
W półfinale Polki trafiły tym razem na zespół Szkocji, z którym nie miały jeszcze okazji rywalizować, a którego marki nie trzeba nikomu przedstawiać. Stawką meczu był finał i awans do Top 12 Europy. Ten egzamin dziewczyny zdały wręcz koncertowo gromiąc renomowane rywalki w pięknym stylu i zbierając oklaski od wszystkich kibiców oraz reprezentacji. Pierwszy w historii finał i awans do Grand Prix Series stały się faktem!!! Radości nie było końca.
Polska v Szkocja 31:0 (19:0)
punkty: Jaszczyszyn 11, Klichowska 10, Maliszewska 5, Mroczyńska 5
 
Finał. Mazurek Dąbrowskiego, spełnienie marzeń każdego sportowca. Może zbyt wiele tych emocji na raz. Po zaciętej walce przegrywamy mecz a Szwecja udowadnia, że w tym roku była poza zasięgiem innych drużyn. W tym jak i poprzednich spotkaniach trener dał możliwość gry wszystkim zawodniczkom, nie było lidera, za to wspaniała drużyna, zarówno na boisku jak i poza nim.
Polska v Szwecja 5:25 (5:10)
Punkty: Jaszczyszyn 5
 
Wywalczyliśmy awans do europejskiej elity i jest to wielkie wydarzenie dla polskiego rugby. Teraz czeka nas ciężka praca by w tej elicie pozostać. Swój wkład w wyniki kadry miały także nieobecne w Esztergom: Sylwia Gołda, Marta Jarecka, Katarzyna Paszczyk, Karolina Nalewczyńska i Weronika Świstak. 
Dziękuję Polskiemu Związkowi Rugby za przeprowadzone zgrupowania i możliwość startów wśród silnych drużyn gdyż zdobyte w ten sposób doświadczenie z pewnością przyczyniło się do tak dobrego wyniku. Gorące podziękowania ślę również do wszystkich przyjaciół z Hotelu Ossa oraz do sprawców tego sukcesu:
Aga, Andzia, Ciap, Stasia, Mrówa, Laura, Gosia, Szczura, Malina, Miśka, Klicha, Jula i Jasiu
DZIĘKUJEMY !
 
Piotr Kwidziński, Kierownik KNK7

Groenewald: Chcemy być jak najlepsi Walne ZSF przełożone
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Women 2019
Marcoussis, 29.06.2019 - 30.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1