POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 72

9.983.805 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Poland Veterans na "Odeskiej Fali"26.05.2017

 
W dniach 17-22 maja br. drużyna Poland Veterans przebywała w Odessie uczestnicząc w Międzynarodowym Turnieju Weteranów „Odessa Wave” i zwiedzajac miasto.
 
W ósmej edycji imprezy poświęconej pamięci Leonida Michajłowicza Shelestovicha, założyciela rugby w Odessie zagrało sześć zespołów z Ukrainy, Hiszpanii i Polski, nie wyłaniano zwycięzcy, a każdy z uczestników otrzymał puchar z tabliczką „za zajęcie I miejsca”...
Polski zespół rozegrał dwa mecze w grupie A, w pierwszym uległ Siwym Lwom ze Lwowa 5:15, a w kolejnym miejscowemu Odeskiemu Rugbowemu Bractwu 0:25. Zespół przyjechał bez zmienników grając jedną piętnastką, w tej sytuacji drugie połowy spotkań zawsze kończyły się porażkami. W Grupie B grały Podolskie Dziki Chmielnicki, Reprezentacja Kijowa i hiszpański zespół Club de Rugby Santander. W finale spotkały się reprezentacje Grup A i B, a turniej zakończył mecz zawodników powyżej lat 50 ze wszystkich drużyn.
Arkadiusz Bistram został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju w ataku, a laureatem "Bedol Trophy", tradycyjnej już nagrody im. Rafała Bednarka dla najlepszego gracza II linii został Piotr Płoszaj.

Czas wolny wypełniło zwiedzanie najważniejszych zabytków miasta, wizyta w delfinarium „Nemo”, wycieczki do odeskich katakumb (wejście do podziemnych wyrobisk skąd wydobywano kamień do budowy miasta prowadziło przez położony cztery poziomy poniżej ziemi przeciwatomowy bunkier z lat 40-tych XX wieku) oraz nad polodowcowe jezioro Chadżibejskij Liman. Polskie akcenty to przede wszystkim dom Adama Mickiewicza, pałac Potockich, pomnik Ludwika Zamenhofa czy ul. Lecha Kaczyńskiego.
 
Wyniki:
Siwe Lwy Lwów v Poland Veterans 15:5 (0:5), punkty: Arkadiusz Bistram 5.
Poland Veterans v Odeskie Rugbowe Bractwo Odessa 0:25 (0:5)
 
Skład zespołu:
Krzysztof Cisak, Adam Kociński, Cezary Zabokrzycki (Budowlani Łódź); Mieczysław Kaczorowski, Rafał Kochański, Piotr Płoszaj (Lechia Gdańsk); Arkadiusz Bistram, Sylwester Drohomirecki, Bogusław Olszewski, Jarosław Psnik (Old Blacks Pruszcz Gdański); Piotr Minkin (ROC Poznań); Grzegorz Chomka, Sławomir Kłosiewicz, Grzegorz Pliszka, Bartosz Zagalski (WFS Siedlce Veterans).
Manager/kierownik: Jacek Wierzbicki 
 
GPS7: Powołania Moskwa Rugby Wrocław v Thor Delft 36:10

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Do ustalenia, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Women Grand Prix Series 2018
Kazań, 01.09.2018 - 02.09.2018

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 8 29
3 RC Orkan Sochaczew
8 11
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 7 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 76% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 4% Nie mam zdania 4% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 72

9.983.805 liczba odwiedzin od
01.01.2014