POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 162

8.469.648 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Po feriach w województwie łódzkim 06.02.2014

Dwutygodniowy intensywny wypoczynek na obiektach Budowlanych Łódź dobiegł końca dając dzieciom m.in. możliwość zapoznania się z przebiegiem treningu w sporcie indywidualnym a konkretnie w zapasach.
Na jednym z treningów uczestnicy gościli u gospodarza obiektu na Krzyżowej czyli w sekcji zapasów. Zajęcia poprowadził trener Ryszard Leśniewski, a towarzyszyli mu zawodnicy przygotowujący się do startu w sezonie 2014. Pokazał naszym młodym rugbystom jak wygląda rozgrzewka  w zapasach, na jakie partie mięśni trzeba zwracać szczególną uwagę oraz jakie ćwiczenia są kluczowe aby osiągnąć dobre wyniki. A takimi mogą pochwalić się jego wychowankowie. Okazało się, że trening dla naszych dzieci nie należał do łatwych i dał im odpowiedź, że w każdy sport należy włożyć mnóstwo pracy i serca, aby być mistrzem.
Pozostałe treningi poświęcone już były doskonaleniu umiejętności w rugby, a ponad połowę czasu przeznaczyliśmy na poprawę rzutu i chwytu piłki.
 
Sobotni pobyt na basenie był chwilą krótkiego wytchnienia przed najważniejszym wydarzeniem „Ferii z rugby” meczem mającym na celu wykazanie się nabytą wiedzą o rugby. W starciu dwóch ekip wzmocnionych zawodnikami młodzików nie było zwycięzcy. Remis 3:3 w przyłożeniach i doskonała zabawa na śniegu. A ponieważ tradycyjnie pogoda była doskonała do gry to sędzia zawodów trener Artur Mrowicki dał zawodnikom pograć. Zgromadzeni licznie rodzice nie oponowali aby przerwać zawody chociaż przed  mieli małe zastrzeżenia co do długości meczu.
 
Organizatorzy dziękują wszystkim rodzicom i opiekunom za pomoc podczas trwania zgrupowania. Podziękowania należą się również sponsorom i darczyńcom za pomoc w organizacji ferii. Tradycyjnie już bułeczki pana Feliksa były przepyszne, wyglądaliśmy czysto i schludnie w koszulkach od pani Klaudii.
Główny organizator  – Zbyszek Jurzysta dziękuje ponadto Adamowi Kocińskiemu, Elżbiecie Całej Szeremet, Ryszardowi Leśniewskiemu i Arturowi Mrowickiemu za pomoc w przeprowadzeniu treningów.
Teraz czas na powrót do normalnych zajęć. Wtorki, czwartki godzina 16.00 hala na ul. Krzyżowej 5.
 
Nie próżnowali także działacze BBRC Łódź.  Po raz kolejny zorganizowali zajęcia podczas ferii przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.
W tym roku zajęcia prowadzone były dla dzieci i młodzieży od 3 klasy szkoły podstawowej aż do liceum.  Zajęcia prowadzone były od 8.oo do 16.oo i oprócz zajęć z rugby można było zaznajomić się z innymi dyscyplinami sportu ponadto zapewniono ciepły posiłek oraz wodę i napoje.
Do godziny 13.oo zajęcia odbywały się w Hali Parkowej przy Małachowskiego 5/7 – jednej z ładniejszych i nowoczesnych hal w Łodzi, następnie organizowano wyjścia: Kino Bałtyk, Klub Bilardowy Frame, Klub Bowlingowy „Grakula”, Basen „Wodny Raj”, Laser Arenę Games.
Codziennie odbywały się też zajęcia z rugby lub Rugby Tag – dla najmłodszych, ale można było poznać także tajniki koszykówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, unihokeja, tenisa stołowego.
 
W drugim tygodniu uczestników odwiedziła  Joanna Damińska która zdobyła Mistrzostwo Polski w siłowaniu się na rękę, która zdradziła kilka tajnych chwytów. Najdzielniejsi mogli spróbować swoich sił z Asią i zobaczyć czy pokonają mistrzynię.
 
Zajęcia prowadzili trenerzy BBRC Łódź m.in. Marta Jarecka - Reprezentantka Polski w Rugby7, Damian Klimek, Szymon Walczak, czy Joanna Zjawiona - reprezentantka Polski w Piłce Ręcznej i Rugby.
- W zajęciach udział wzięło ponad 50 uczestników, a codziennie na hali w zajęciach udział brało ponad 40 osób. - mówi Zbigniew Grądys organizator -  Najwięcej uczestników to uczniowie łódzkich szkół podstawowych i gimnazjalnych bo aż ponad trzydziestka.
 
Teraz zapraszamy wszystkich na treningi do naszego klubu.
Nowi ludzie w sztabie PZR Nowozelandzka 7 najlepsza w Wellington

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 162

8.469.648 liczba odwiedzin od
01.01.2014