POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.777.891 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Pobijmy rugbowy rekord świata08.06.2015


Wielkimi krokami zbliża się drugi turniej kwalifikacyjny ME w rugby 7 dywizji A, w której występuje Polska. Jak zapewne większość kibiców polskiego rugby już wie, biało-czerwoni wygrali pierwszy turniej cyklu - w węgierskim Esztergom. W turnieju numer dwa, kończącym rozgrywki, w Gdańsku, Polacy powalczą o upragniony awans do europejskiej elity, czyli cyklu Grand Prix oraz o wyjazd na europejski turniej barażowy w ramach kwalifikacji olimpijskich.

Turniej odbędzie się w dniach 20-21 czerwca. Ale wiele dziać się będzie już wcześniej. W najbliższy czwartek na gdańskiej PGE Arenie odbędzie się konferencja promująca turniej. Weźmie w niej udział m.in. prezydent miasta Paweł Adamowicz, który mocno wspiera naszą imprezę. Będą oczywiście polscy kadrowicze i trener Folc.

Konferencja to tylko jedno z wielu działań jakie zaplanowaliśmy. Od 1 czerwca w Trójmieście trwa kampania outdoorowa. W ostatnich trzech dniach przed turniejem na ulice Gdańska wyjedzie specjalna mobilna reklama, wcześniej pojawią się plakaty w tramwajach, spoty w Radio Gdańsk oraz intensywna kampania banerowa w Wirtualnej Polsce.

Kulminację działań promocyjnych stanowić będą dwie imprezy w najbardziej reprezentacyjnym miejscu Gdańska, na Długim Targu. Obydwie w tygodniu poprzedzającym turniej.

17 czerwca spróbujemy wspólnie z zawodnikami wszystkich trójmiejskich klubów ustanowić rekord świata w długości ustawienia w rugbowym „wachlarzu” i podania w nim piłki. Akcja odbywać się będzie pod hasłem „Dla nas nawet Długi Targ jest za krótki”. Idea jest taka, by ustawić wachlarz na całej długości „Długiego Targu i dalej ulicy Długiej czyli od Bramy Zielonej do Bramy Złotej i w tak ustawionej „formacji” podawać jednocześnie kilkadziesiąt piłek (dookoła).


- Marzy nam się, by udział w tej imprezie wzięło kilkaset osób. Mamy nadzieję, że swój udział potwierdzą wszystkie klubu z Trójmiasta i okolic. Wstępne deklaracje już mamy. Do zabawy zaprosimy oczywiście wszystkich chętnych – kibiców, uczniów szkół, turystów, VIP-ów – mówi wiceprezes PZR, na co dzień mieszkaniec Gdańska, Grzegorz Kacała.

- Dwa dni później czyli w piątek 19 czerwca, też na Długim Targu, wszystko wskazuje, że przed Dworem Artusa, odbędzie się uroczysta prezentacja drużyn, które wezmą udział w turnieju. Marzy nam się coś na kształt prezentacji ekip przed startem wielkich imprez kolarskich. Zaraz po prezentacji wszystkie drużyny pójdą na wspólną kolację, którą zaplanowaliśmy w jednym z najczęściej odwiedzanych obecnie miejsc na gdańskiej starówce – namiocie ustawionym obok gigantycznego koła widokowego, które znajduje się na Wyspie Spichrzów – dodaje prezes PZR Krzysztof Liedel.

- Zapraszamy wszystkich do udziału w naszej akcji. Przychodźcie w koszulkach reprezentacyjnych, klubowych, jakich chcecie, fajnie żeby były rugbowe. Stwórzmy wielki rugbowy wachlarz, pokażmy, że potrafimy wspólnie promować naszą dyscyplinę – apeluje i zaprasza prezes RC Lechia Gdańsk, Bogdan Jancen, który wraz ze swoim klubem jest głównym, obok PZR, organizatorem turnieju.

Zatem pamiętajmy – nim 20 i 21 czerwca spotkamy się na stadionie przy Traugutta, wszyscy widzimy się 17 i 19 czerwca na Długim Targu w Gdańsku.

fot. mygdansk.com.pl

Przetarg ofertowy Weekend z rugby 13-14.06.2015

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Women Grand Prix Series 2018
Kazań, 01.09.2018 - 02.09.2018

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 8 29
3 RC Orkan Sochaczew
8 11
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 7 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

9.777.891 liczba odwiedzin od
01.01.2014