POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 117

10.543.702 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Plany reprezentacji, Mistrzostwa Mazowsza25.07.2014

W najmodniejszym obecnie warszawskim klubie La Playa, który mieści się nad brzegiem Wisły i dysponuje najpiękniejszą w stolicy plażą, odbędą się pierwsze mistrzostwa Mazowsza w rugby. Turniej zaplanowano na drugiego sierpnia, a więc tydzień przed plażowymi mistrzostwami Polski w Sopocie. W warszawskich zawodach udział weźmie osiem drużyn - cztery żeńskie i cztery męskie, reprezentujące kluby z Mazowsza. Gościem specjalnym imprezy będzie reprezentacja Polski w rugby, która właśnie drugiego sierpnia rozpocznie pierwsze zgrupowanie przygotowujące ją do jesiennych meczów ze Szwecją - szóstego września  i Holandią - osiemnastego października. - Pierwszy mecz już na pewno odbędzie się na stadionie Polonii w Warszawie - zdradza menedżer reprezentacji Polski Maciej Brażuk.
 
- Szukaliśmy miejsca w stolicy, gdzie moglibyśmy przez cały sierpień promować to wydarzenie. I padło na La Playę. To obecnie jeden z najmodniejszych klubów w stolicy. W każdy weekend bawi się tam po kilka tysięcy osób. Mieści się nad samą Wisłą, do stadionu Polonii jest z tego miejsca niedaleko. Nie ma lepszego miejsca, by pokazać reprezentację i  rugby przed dużą grupą młodych ludzi - ocenia Brażuk.
Mistrzostwa Mazowsza na plaży to wstęp do działań promocyjnych, które potrwają w La Playa przez cały sierpień. Co niedzielę w najlepszych godzinach, gdy na w klubie przebywa jednorazowo nawet dwa tysiące gości, będą prowadzone zajęcia animacyjne z piłką do rugby.
 
- Będziemy pokazywać co to jest rugby, rozdawać bilety na mecz ze Szwecją, promować naszą dyscyplinę w miejscu, które w każdy weekend odwiedzają tłumy warszawiaków – dodaje Robert Małolepszy, który jak zwykle zadba o medialną oprawę meczów kadry, a wcześniej mistrzostw Mazowsza.
 
Kadra będzie trenować przez tydzień od drugiego do ósmego sierpnia. Jak zwykle gościć będzie w hotelu Ossa Congress&Spa, który jest partnerem naszej reprezentacji, a którego generalnym dyrektorem jest były reprezentant Polski Marek Parjaszewski. Maciej Brażuk pracuje nad zorganizowaniem w tym okresie dwóch oficjalnych sparingów kadry.
- Pierwszy miałby się odbyć szóstego sierpnia w Sochaczewie z reprezentacją Mazowsza. Drugi na nowym stadionie w Rudzie Śląskiej. Rywalem mieliby być rugbiści z Rudy wzmocnieni kolegami ze śląskich i małopolskich klubów - zdradza Brażuk.
- Mimo wakacyjnego terminu i okresu urlopowego w klubach postaramy się zestawić najmocniejszy możliwy skład, na jaki obecnie stać Mazowsze. Chcemy by ten mecz był początkiem regularnych spotkań reprezentacji naszego regionu - mówi prezes Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Rugby Andrzej Kopyt.
 
O obu wydarzeniach będziemy informować na bieżącą. Póki co, zapraszamy drugiego sierpnia do klubu La Playa w Warszawie na pierwsze w historii mistrzostwa Mazowsza w rugby plażowym. 
Zgłoszenia do rozgrywek Uwaga uczestnicy kursu "Rugby Tag - Co dalej?"

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 MKS Pogoń Siedlce 9 39
2 Budowlani Łódź SA 9 37
3 MKS Ogniwo Sopot 9 29
4 RC Lechia Gdańsk 9 15
5 RC Orkan Sochaczew 8 4
6 KS Budowlani Lublin 8 4
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 5 20
2 RzKS Juvenia Kraków 5 15
3 RC Arka Gdynia 5 10
4 KS Budowlani Łódź 5 6

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 67% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 117

10.543.702 liczba odwiedzin od
01.01.2014