Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag08.12.2017

W dniu 6 grudnia 2017 roku w łódzkiej Atlas Arenie rozegrany został Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag - Jesień 2017. W turnieju udział wzięły drużyny szkolne, które zwyciężyły w rozgrywkach 9 województw, razem w trzech kategoriach wiekowych zagrało 27 zespołów. Zgodnie z regulaminem w drużynach występowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Zobaczyliśmy zatem na parkiecie 147 zawodników oraz 69 zawodniczki. W każdym meczu musiała występować przynajmniej jedna dziewczynka. Ogółem zaciętą walkę o medale i puchary stoczyło 216 graczy.

Trzeba przyznać, że od czterech lat utrzymuje się dominacja zespołów z Małopolski. Tym razem tylko w klasach VI po niezwykle wyrównanym i zaciętym pojedynku (2:1) wygrała ekipa z SP 1 Łódź. W klasach V zdecydowanie najlepsza była SP Lubomierz, a w klasach IV również po twardo postawionych warunkach przez przeciwników ze złotych medali mogli cieszyć się Małopolanie z SP Lubień.
Szczegółowe tabele wyników i zdjęcia w załącznikach pod tekstem.

Na więcej szczegółów z turnieju odsyłamy na strony poświęcone Rugby Tag na FB czyli Szkoła Rugby i Rugby Dzieci. Można tam obejrzeć nie tylko fotorelacje ale również filmy z pojedynków finałowych.

W 2017 roku Szkolna Liga Rugby Tag była rozgrywana w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży". Organizacją turniejów eliminacyjnych i półfinałowych zajmowali się oficerowie regionalni Polskiego Związku Rugby. Pomocą w prowadzeniu rozgrywek służyli działacze i trenerzy Okręgowych Związków Rugby oraz klubów rugby.