POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 101

10.299.739 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Najskuteczniejsi rugbiści ligi!23.07.2015


Finałem w Gdyni zakończył się sezon ligowy 2014-2015. Podsumujmy więc dorobek punktowy najlepszych zawodników Ekstraligi, I ligi i II ligi. Regułą na pierwszy i drugim poziomie rozgrywek jest lider klasyfikacji z klubu, która dany poziom wygrała, ten schemat nie sprawdził się na trzecim poziomie gdzie najlepiej punktujący zawodnik Czarnych znalazł się dopiero na czwartej pozycji. W Ekstralidze mamy więc Bawida Banaszka z Arki Gdynia z dorobkiem 239 punktów, w I lidze Łukasza Ślusarczyka ze Skry Warszawa ze 177 punktami i w II lidze Krzysztofa Płusę z KS Rugby Ruda Śląska z 143 punktami. Poniżej pierwsze „dziesiątki” każdego poziomu rozgrywek ligowych, więcej na podstronie „Rugby 15” w zakładce „Tabela i wyniki”. 
 
Ekstraliga
01. Dawid Banaszek (Arka Gdynia) - 239
02. Rafał Janeczko (Lechia Gdańsk) - 182
03. Daniel Gdula (Posnania Poznań) - 177
04. Tomasz Gasik (Orkan Sochaczew) - 165
05. Wojciech Piotrowicz (Pogoń Siedlce) - 144
06. Łukasz Szablewski (Ogniwo Sopot) - 130
07. Szymon Sirocki (Arka Gdynia) - 93
08. Maciej Orłowski (Budowlani Łódź S.A.) - 92
      Mateusz Lament (Pogoń Siedlce) - 92
10. Rafał Kwiatkowski (Arka Gdynia) - 90
Ogółem punkty zdobywało 154 zawodników.
 
I liga 
01. Łukasz Ślusarczyk (Skra Warszawa) - 177
02. Piotr Skałecki (Budowlani Lublin) - 156
03. Tomasz Jędral (Legia Warszawa) - 82
04. Kamil Matysiak (Skra Warszawa) - 75
      Marcin Maciejewski (Skra Warszawa) - 65
06. Marcin Dankowski (Alfa Bydgoszcz) - 63
07. Wojciech Król (Budowlani Lublin) - 55
      Paweł Krajewski (Skra Warszawa) - 55
      Jędrek Nowicki (Skra Warszawa) - 55
10. Artur Hoppe (Skra Warszawa) - 50
Ogółem punkty zdobywało 105 zawodników.
 
II liga
01. Krzysztof Płusa (KS Rugby Ruda Śląska) - 143
02. Tomasz Goliński (Biało-Czarni Nowy Sącz) - 92
03. Dominik Bryński (KS Rugby Ruda Śląska) - 85
04. Adrian Kostrzewiński (Czarni Pruszcz Gdański) - 80
05. Adrian Adamiak (Czarni Pruszcz Gdański) - 68
06. Filip Wielgosz (AZS/Wataha Zielona Góra) - 57
07. Dymytro Bordovskij (Czarni Pruszcz Gdański) - 48
08. Damian Zając (Biało-Czarni Nowy Sącz) - 41
      Bartosz Włodarek (Chaos Poznań) - 41
10. Michał Żygłowicz (Biało-Czarni Nowy Sącz) - 40
Ogółem punkty zdobywało 107 zawodników.
 
Oferta dla trenerów i nauczycieli 7 U19: Powołania do Łomży

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Zlin, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 6 26
2 MKS Pogoń Siedlce 6 26
3 MKS Ogniwo Sopot 6 19
4 RC Lechia Gdańsk 6 10
5 RC Orkan Sochaczew 6 3
6 KS Budowlani Lublin 6 3
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 3 10
2 RC Arka Gdynia 3 10
3 RzKS Juvenia Kraków 3 6
4 KS Budowlani Łódź 3 5

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 72% Powinno zostać 14% Można zlikwidować 9% Nie mam zdania 5% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 101

10.299.739 liczba odwiedzin od
01.01.2014