POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

NPR: Podsumowanie zgrupowania w Łodzi15.12.2015


Młodzieżowa reprezentacja Polski U23 zwana Nadziejami Polskiego Rugby trenowała w Łodzi pod bacznym okiem trenerów Stanisława Więciorka, Dariusza Komisarczuka oraz lekarza Bartosza Chudzika.
 
Na zgrupowaniu, które trwała od 10 do 13 grudnia br. stawiło się przeszło 30 rugbistów z całej Polski. Krótką relację przygotował CzasNaRugby
 
Nadzieję Polskiego Rugby to projekt Polskiego Związku Rugby, który ma zaowocować dopiero za kilka lat. Rolę trenera powierzono Stanisławowi Więciorkowi oraz Dariuszowi Komisarczukowi. Mają oni wyselekcjonować młodych, zdolnych zawodników i poddać ich szkoleniu, które będzie sukcesywnie raportowane do PZR. Dla władz związku jest to jedno z bardziej priorytetowych przedsięwzięć.
 
To właśnie w tych zawodnikach drzemie optymizm na zrobienie odpowiedniego do naszych warunków kroku sportowego. Musimy patrzeć na tych chłopców, jak na nadzieje polskiego rugby. Uważam, że wszyscy powinniśmy uwierzyć w tej projekt i głośno mu kibicować - mówi Maciej Brażuk, menadżer reprezentacji Polski.
 
Tym razem spotkanie miało na celu przebadanie wszystkich kadrowiczów. Nad całym procesem czuwał lekarz reprezentacji Bartosz Chudzik, który diagnozował swoich podopiecznych w nowoczesnej klinice. Następnie wszyscy przeszli przez profesjonalne testy wydolnościowe i sprawnościowe. Wyniki były skrupulatnie zanotowane i zostaną porównane z kolejnymi, które zostaną przeprowadzone na następnej selekcji.
 
WRSS: Cape Town 7s Andrzej Kuć w "Męskim Punkcie Widzenia"
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11