POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Mistrzostwa Polski Seniorów 7 I16.09.2014

Lechia Gdańsk w grupie Północnej, KS Rugby Ruda Śląska w grupie Południowej i Husar Bolesławiec w grupie Zachodniej zwyciężyły w pierwszej serii turniejów eliminacyjnych Mistrzostw Polski Seniorów 7 rozegranych 14 września w Gdańsku, Częstochowie i Bolesławcu. Turniej w grupie Centralnej zostanie rozegrany 11 listopada w Warszawie. 
 
Grupa Północna
 
Eliminacje
Ogniwo Sopot v AZS AWFiS Gdańsk 0:25 w/o
Arka Gdynia v Czarni Pruszcz Gdański 31:0
AZS AWFiS Gdańsk v KS Unisław 19:19
Ogniwo Sopot v Szarża Grudziądz 10:17
Lechia Gdańsk v Arka Gdynia 26:15
KS Unisław v Ogniwo Sopot 34:5
AZS AWFiS Gdańsk v Szarża Grudziądz 24:19
Czarni Pruszcz Gdański v Lechia Gdańsk 0:29
Szarża Grudziądz v KS Unisław 12:17
 
Półfinały
Lechia Gdańsk v AZS AWFiS Gdańsk 43:17
KS Unisław v Arka Gdynia 7:14
 
Finał o V miejsce
Szarża Grudziądz v Czarni Pruszcz Gdański 25:0 w/o
Finał o III miejsce
KS Unisław v AZS AWFiS Gdańsk 21:10
Finał o I miejsce
Lechia Gdańsk v Arka Gdynia 24:5
 
Kolejność:
1.RC Lechia Gdańsk 16 pkt. 
2.RC Arka Gdynia 11 pkt. 
3.KS Unisław 9 pkt.
4.AZS AWFiS Gdańsk 7 pkt.
5.Szarża Grudziądz 5 pkt. 
6.Czarni Pruszcz Gdański 3 pkt.
7.MKS Ogniwo Sopot 1 pkt.
 
MVP turnieju został Patryk Narwojsz (Lechia Gdańsk)
 
Grupa Południowa
 
Eliminacje
KS Rugby Ruda Śląska v Rugby Klub Sanok 41:0 (22:0)
RC Częstochowa v RC Bielsko Biała 33:5 (21:5)
AZS Rzeszów v Budowlani Lublin 0:38 (0:19)
Czarni w Bytomiu v RC Biało-Czarni Nowy Sącz 0:38 (0:19)
Rugby Klub Sanok v Budowlani Lublin 0:51 (0:26)
RC Częstochowa v Czarni w Bytomiu 34:0 (17:0)
KS Rugby Ruda Śląska v AZS Rzeszów 43:0 (24:0)
RC Bielsko Biała v RC Biało-Czarni Nowy Sącz 5:42 (0:21)
AZS Rzeszów v Rugby Klub Sanok 22:7 (5:7)
RC Biało-Czarni Nowy Sącz v RC Częstochowa 0:17 (0:12)
Budowlani Lublin v KS Rugby Ruda Śląska 0:17 (0:12)
Czarni w Bytomiu v RC Bielsko Biała 12:12
 
Półfinały
KS Rugby Ruda Śląska v RC Biało-Czarni Nowy Sącz 26:0 (12:0)
RC Częstochowa v Budowlani Lublin 0:38 (0:21)
 
Finał o VII miejsce
Rugby Klub Sanok v Czarni w Bytomiu 0:15 (0:5)
Finał o V miejsce
RC Bielsko Biała v AZS Rzeszów 14:17 (7:5)
Finał o III miejsce
RC Biało-Czarni Nowy Sącz v RC Częstochowa 22:7 (17:0)
Finał o I miejsce
KS Rugby Ruda Śląska v Budowlani Lublin 12:7 (5:7)
 
Kolejność:
1.KS Igloo Rugby Ruda Śląska 18 pkt.
2.KS Budowlani Lublin 13 pkt.
3.Rugby Club Biało-Czarni Nowy Sącz 11 pkt.
4.Rugby Club Częstochowa 9 pkt.
5.AZS Rzeszów 7 pkt.
6.Rugby Club Bielsko-Biała 5 pkt.
7.Czarni w Bytomiu 3 pkt.
8.Rugby Klub Sanok 1 pkt.
 
Grupa Zachodnia
 
Eliminacje
Tytan Gniezno v Kaskada Szczecin 22:0
Husar Bolesławiec v Miedziowi Lubin 42:0
Rumburk I v Sparta Jarocin 5:19
Świdnica v Rumburk II 15:0  
Tytan Gniezno v Sparta Jarocin 26:7 
Husar Bolesławiec v Rumburk II 49:0
Kaskada Szczecin v Rumburk I 26:5 
Miedziowi Lubin v Świdnica 12:10  
Tytan Gniezno v Rumburk I 39:0
Husar Bolesławiec v Świdnica 36:0 
Kaskada Szczecin v Sparta Jarocin 14:17  
Miedziowi Lubin - Rumburk II 26:5
 
Półfinały
Tytan Gniezno v Miedziowi Lubin 52:0   
Husar Bolesławiec v Sparta Jarocin 22:7
 
Finał o VII miejsce
Rumburk I v Rumburk II  24:0
Finał o V miejsce
Kaskada Szczecin v Świdnica 40:0
Finał o III miejsce
Sparta Jarocin v Miedziowi Lubin 38:7
Finał o I miejsce
Husar Bolesławiec v Tytan Gniezno 21:14
 
Kolejność:
1.Husar Bolesławiec 14 pkt. 
2.Tytan Gniezno 9 pkt. 
3.Sparta Jarocin 7 pkt.
4.Miedziowi Lubin 5 pkt.
5.Kaskada Szczecin 3pkt. 
6.RC Świdnica 1 pkt.
7.Rumburk I (Czechy)
8.Rumburk II (Czechy)
 
Najlepszy zawodnik ataku - Marcin Czulak (Husar Bolesławiec)
Najlepszy zawodnik młyna - Łukasz Bakowski (Tytan Gniezno)
 
Zdjęcia Marek Scherner/ w-obiektywie.eu i FotonikaPL
Ekstraliga - Runda III Powołania reprezentacji seniorów i U19
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11