banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Mistrzostwa Polski Kobiet III08.10.2018

 
W Warszawie, 06 października br. rozegrano trzeci turniej Mistrzostw Polski Kobiet, wystartowało 9 zespołów, organizatorem był klub AZS AWF Warszawa. W Ekstralidze zagrały 4 zespoły - Biało-Zielone Ladies Gdańsk, Black Roses Posnania Poznań, Juvenia Kraków oraz RC Legia Warszawa, natomiast pozostałe ekipy walczyły w I lidze. W meczu finałowym Biało-Zielone Ladies Gdańsk pokonały Black Roses Poznań 26:7. Z Ekstraligi spada Legia Warszawa, z I ligi awansują Diablice Ruda Śląska. Kolejny i już ostatni turniej w rundzie jesiennej odbędzie się 20 października br. w Rudzie Śląskiej.

Eliminacje
KS Rugby Gietrzwałd v Tygrysice Sochaczew 24:10
AZS AWF Warszawa v Diablice Ruda Śląska 7:29
Biało-Zielone Gdańsk v Legia Warszawa 38:0
Black Roses Posnania v Juvenia Kraków 29:5
Miedziowe Lubin v Tygrysice Sochaczew 31:7
AZS AWF Warszawa v KS Rugby Gietrzwałd 24:14
Diablice Ruda Śląska v Miedziowe Lubin 21:12
Black Roses Posnania v Legia Warszawa 33:0
Biało-Zielone Gdańsk v Juvenia Kraków 54:0
AZS AWF Warszawa v Miedziowe Lubin 32:0
Diablice Ruda Śląska v Tygrysice Sochaczew 36:14
Legia Warszawa v v Juvenia Kraków 14:19
KS Rugby Gietrzwałd v Miedziowe Lubin 5:32
Biało-Zielone Gdańsk v Black Roses Posnania 52:5
AZS AWF Warszawa v Tygrysice Sochaczew 48:0
Diablice Ruda Śląska v KS Rugby Gietrzwałd 29:12
 
Finał o VII miejsce: KS Rugby Gietrzwałd v Miedziowe Lubin 5:22
Finał o V miejsce: Diablice Ruda Śląska v AZS AWF Warszawa 17:12
Finał o III miejsce: Juvenia Kraków v Legia Warszawa 17:12
Finał o I miejsce: Biało-Zielone Gdańsk v Black Roses Posnania 26:7
 
MVP turnieju została Anna Klichowska - Biało-Zielone Gdańsk.
 
Klasyfikacja
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk       9
2. Black Roses Posnania Poznań   8
3. RzKS Juvenia Kraków                 7
4. RC Legia Warszawa                   6
5. Diablice Ruda Śląska                 5
6. AZS AWF Warszawa                 4
7. Miedziowe Lubin                        3
8. KS Rugby Gietrzwałd                 2
9. Tygrysice Orkan Sochaczew       1
 
U16: Piotr Choduń uczestnikiem Debaty Olimpijskiej Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 05
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 04.04.2019 - 05.04.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 1 5
2 Budowlani Łódź SA 1 5
3 MKS Pogoń Siedlce 1 5
4 RC Lechia Gdańsk 1 5
5 KS Budowlani Lublin 1 4
6 RC Orkan Sochaczew 1 1
7 OKS Skra Warszawa 1 1
8 RzKS Juvenia Kraków 1 0
9 KS Budowlani Łódź 1 0
10 RC Arka Gdynia 1 0