POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Mistrzostwa Polski Kobiet I16.09.2018

 
W Gietrzwałdzie, 15 września br. rozegrano pierwszy turniej Mistrzostw Polski Kobiet, wystartowało 9 zespołów. W meczu finałowym Biało-Zielone Ladies Gdańsk pokonały Black Roses Poznań 28:14. Z Ekstraligi spada Legia Warszawa, z I ligi awansują Miedziowe Lubin. 
 
Eliminacje
KS Rugby Gietrzwałd v RC Orkan Sochaczew 26:12
AZS AWF Warszawa v Diablice Ruda Śląska 12:12 
Biało-Zielone Gdańsk v Legia Warszawa 33:0
Miedziowe Lubin v KS Rugby Gietrzwałd 14:5
Black Ross Poznań v Juvenia Kraków 35:7
AZS AWF Warszawa v RC Orkan Sochaczew 43:0
Diablice Ruda Śląska v Miedziowe Lubin 0:17
Legia Warszawa v Juvenia Kraków 10:5
AZS AWF Warszawa v KS Rugby Gietrzwałd 12:21
Biało-Zielone Gdańsk v Black Ross Poznań 28:7
Diablice Ruda Śląska v RC Orkan Sochaczew 47:0
Miedziowe Lubin v AZS AWF Warszawa 7:19
Biało-Zielone Gdańsk v Juvenia Kraków 35:0
Diablice Ruda Śląska v KS Rugby Gietrzwałd 24:0
Miedziowe Lubin v RC Orkan Sochaczew 51:0
Black Roses Poznań v Legia Warszawa 38:0    
 
Finał o III miejsce: Legia Warszawa v Juvenia Kraków 7:12
Finał o I miejsce: Biało-Zielone Gdańsk v Black Roses Poznań 28:14
 
MVP turnieju została  Natalia Pamięta - Biało-Zielone Gdańsk.
 
Klasyfikacja
1. Biało-Zielone Ladies Gdańsk        9
2. Black Roses Posnania Poznań    8
3. RzKS Juvenia Kraków                  7
4. RC Legia Warszawa                    6
5. Miedziowe Lubin                         5
6. Diablice Ruda Śląska                  4
7. AZS AWF Warszawa                  3
8. KS Rugby Gietrzwałd                  2
9. Tygrysice RC Orkan Sochaczew  1
 
Zdjęcia: Fotografia Dariusz Całka
 
Rugbiści w walce o boiska z Budżetów Obywatelskich I liga: Kalendarz Fazy finałowej
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11