POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.017.480 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Minister Biernat m.in. o rugby29.08.2014

Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat: Celem upowszechnienie aktywności fizycznej wśród Polaków
 
- Działania na rzecz zwiększenia aktywności fizycznej Polaków oraz podniesienia poziomu sportu wyczynowego - to zdaniem ministra sportu cele resortu na najbliższe miesiące. W Sejmie Andrzej Biernat przedstawił projekty, które mają umożliwić ich osiągnięcie.
 
Rozpoczął od planu upowszechniania lekkiej atletyki. "Jego głównym założeniem jest promocja tej dyscypliny w szkołach podstawowych i gimnazjalnych, a najważniejszy element, to utworzenie lekkoatletycznych ośrodków szkolenia przy szkołach. Od września ruszy sześć pierwszych" - zapowiedział minister. Resort zamierza także wspierać imprezy lekkoatletyczne o masowym charakterze, jak biegi uliczne. Ma zostać rozbudowana infrastruktura sportowa, aby przeciwdziałać nadwadze i otyłości w społeczeństwie.
 
Kontynuowany będzie program siatkarskich ośrodków szkoleniowych. Dołączone zostaną też koszykarskie i w piłce ręcznej. "Wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej przygotowujemy też program rozwoju rugby" - dodał Biernat.
 
Ministerstwo wspomoże także sporty zimowe, w szczególności biegi narciarskie, narciarstwo zjazdowe i łyżwiarstwo. W Warszawie ma powstać hala lodowa na Stegnach, a w Szczyrku i Zakopanem zostaną przebudowane trasy biegowe.
 
Biernat zapowiedział także wsparcie igrzysk sportów nieolimpijskich World Games 2017 we Wrocławiu, poprzez dofinansowanie przebudowy pływalni.
 
Nowelizacja czeka ustawę o sporcie. "Czas pokazał, że pewne przepisy muszą zostać zmienione" - powiedział minister. (PAP)
 
Zdjęcie Leszek Szymański/PAP
Badania wydolnościowe seniorów, międzynarodowy turniej w Gnieźnie Posnania kończyła w czternastu

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 15
2 RC Orkan Sochaczew
6
3 RC Lechia Gdańsk 5
4 RC Arka Gdynia 4
5 KS Budowlani Łódź 0
  Grupa B    
1 MKS Ogniwo Sopot 2 10 
2 MKS Pogoń Siedlce 2
3 KS Budowlani Lublin 2
4 OKS Skra Warszawa 3
5 RzKS Juvenia Kraków 3

 Wyniki

9.017.480 liczba odwiedzin od
01.01.2014