POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 118

10.580.144 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Miedziowe i Miedziowi na podium w Harrachowie13.02.2017

 
Miedziowe i Miedziowi Lubin 11 lutego br. zagrali w turnieju „Snow Rugby Harrachov 2017” zajmując odpowiednio II i III miejsce, poniżej relacje Marceliny Falkiewicz i Sławomira Woźniaka.
 
Lubińskie rugbistki zajęły II miejsce na międzynarodowym turnieju Snow Rugby Harrachov 2017. - Uważamy to za spory sukces, ponieważ warunki były bardzo ciężkie, a przyszło nam się zmierzyć z pięcioma drużynami, które na co dzień występują w najwyższej lidze rozgrywkowej w Czechach - przyznaje kapitan Miedziowych, Patrycja Sierżanowska. Turniej odbywał się w malowniczym miejscu, tuż pod harrachovską skocznią narciarską. Boisko było usytuowane tak, że rozgrywki z zaciekawieniem śledzili wszyscy narciarze i snowboardziści wjeżdżający wyciągiem na szczyt! Po pewnym czasie przełożyło się to na tłumy kibiców wokół band podczas rozgrywek naszej drużyny. Dopingowali nas głównie Polacy, ale także Czesi i Niemcy
 
W eliminacjach Miedziowe pokonały Spartę Praha 7:3 i RC Vrchlabi 5:2 dzięki czemu wyszły z grupy z pierwszego miejsca. W fazie finałowej lubinianki spotkały się z gospodyniami - Tatrą Harrachov, którą po zaciętym boju pokonały 6:4. Układ tabeli sprawił, że w meczu o 1 miejsce Miedziowe spotkały się z Tatrą Smichov. Zarówno Polki jak i Czeszki miały niesamowite parcie na zwycięstwo, ostatecznie pojedynek zakończył się wygraną rywalek 7:2, więc lubinianki sięgnęły po srebro.
 
Debiut w barwach Miedziowych Lubin zaliczyły Katarzyna Pieczarska i Diana Forster, które miały okazję przyłożyć w Czechach swoje pierwsze punkty. - Dla całej drużyny było to zupełnie nowe doświadczenie, więc tym bardziej cieszy nas zdobycie drugiego miejsca! Obiecałyśmy podium naszym kibicom. Nie było lekko, ale nie zawiodłyśmy. To nasz pierwszy puchar w tym roku i z pewnością nie ostatni - zapewnia zawodniczka Miedziowych Marcelina Falkiewicz.
 
Klasyfikacja turnieju kobiet
1. RC Tatra Smichov
2. Miedziowe Rugby Lubin
3. RC Sparta Praha
4. RC Prelouc
5. RC Sedlcany
6. RC Vrchlabi
 
Ponieważ w tym roku nie odbył się turniej w Ostravie, zdecydowaliśmy że mimo wszystko warto pograć w rugby na śniegu i wybraliśmy się do pobliskiego Harrachova. Śniegu oczywiście nie zabrakło - turniej rozgrywany był pod słynna Mamucią Skocznią Narciarską. Zawody podzielone były na 2 kategorie, męską i żeńska w której udział brały również dziewczyny z naszego klubu. Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce przegrywając tylko jeden mecz i to po dogrywce. Ciekawostką był mecz Miedziowi - Harrachov w którym brali udział zawodnicy również z pozostałych drużyn i przeobraził się w Miedziowi v Czeska Republika. Ten mecz jak i sposób wyłonienia zwycięzcy turnieju przyjęliśmy z uśmiechem, bo przecież taka forma rugby ma być przede wszystkim dobrą zabawą. 
 
Wyniki: Miedziowi v Podebrady 7:1, Miedziowi v Sedlcany 5:3, Miedziwoi v Harrachov 6:4, Miedziowi v Jablonec/Liberec 3:3 (3:4 po dogrywce)
 
Klasyfikacja turnieju mężczyzn
1. RC Sedlcany
2. RC Jablonec/RC Liberec
3. Miedziowi Lubin
4. RC Podebrady
5. FK Harrachov
 
Portugalia powoli odsłania arsenał Z miłości do Rugby: Walentynki w Sochaczewie

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 66% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 118

10.580.144 liczba odwiedzin od
01.01.2014