POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Mecz kontrolny reprezentacji12.08.2015


W Hotelu Remes Sport & Spa w Opalenicy trwa zgrupowanie reprezentacji Polski seniorów. Niby nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że trenerzy Marek Płonka i Dariusz Komisarczuk zaprosili 50 zawodników!

Mecz kontrolny pomiędzy kadrowiczami rozegrany został 11 sierpnia br. w systemie 3 x 25 minut. Trenerzy dokonywali w trakcie sporo zmian, żeby sprawdzić zawodników na różnych pozycjach. Od pierwszych minut trener Marek Płonka wystawił podobny skład do tego, który rywalizował z Ukrainą w Lublinie, a po drugiej stronie stanęli w większości zawodnicy aspirujący do pierwszej kadry. Mecz był twardy, ponieważ jedna i druga ekipa wykazała ogromne zaangażowanie. Nikt nie dbał o wynik, ponieważ nie on był istotą tego ćwiczenia. Patrząc jednak na przebieg całego spotkania, można ogłosić remis, ponieważ i jedna i druga drużyna przykładała punkty. Rugbiści schodzili z boiska z wyraźnym zmęczeniem, ale poczuciem dobrze przeprowadzonego treningu.

Było to cenne doświadczenie, które pokazuje, że musimy tego typu spotkań organizować o wiele więcej. Takie sparingi są najlepszą nauką dla trenerów i zawodników. Szczególnie ci drudzy zdobywają doświadczenie, które jest potrzebne w meczach z tegorocznymi rywalami. Naszej kadrze potrzebna jest gra i jeszcze raz gra. Z dobrej strony pokazało się kilku chłopaków, którzy przyjechali do nas po raz pierwszy – przyznaje Maciej Brażuk, który obserwował mecz w Opalenicy.

Łukasz Jurczak

Kaskada Szczecin w Poczdamie, Berlinie i Kopenhadze Postanowienia Komisji Gier i Dyscypliny
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Men 2019
Moskwa, 22.06.2019 - 23.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1