POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 105

10.328.858 liczba odwiedzin od
01.01.2014

MPS7: w niedzielę pierwsze turnieje10.09.2014

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, terminarzem rozgrywek i ustaleniami z sobotniego spotkania przedstawicieli Klubów w Warszawie w najbliższą niedzielę, 14 września w Częstochowie, Bolesławcu i Gdańsku rozegrane zostaną pierwsze turnieje z przewidzianych minimum czterech zawodów w każdym regionie wyłaniających półfinalistów Mistrzostw Polski Seniorów w rugby 7-osobowym.

Wiemy też, że rolę komisarzy pełnić będą: Jaromir Dziel (Tytan Gniezno) w regionie zachodnim oraz Paweł Kachlicki (regionalny oficer rozwoju) w regionie północnym. Na północy Pomorski Okręgowy Związek będzie też operatorem tamtejszych rozgrywek.

Ustalono ponadto, że stawki sędziowskie w zawodach regionalnych będą zgodne z p. 11 tabeli ryczałtów sędziowskich, czyli obowiązujące dotychczas w turniejach PLR7 i rozgrywek kobiet.

Niestety nie dotarła do biura Związku żadna informacja z Centrum. Ani Mazowiecki Okręgowy Związek Rugby, ani żaden z klubów zgłoszonych do rozgrywek nie zgłosiły gotowości do organizacji turnieju oraz nie przedstawiły kandydata na komisarza rozgrywek w tym regionie.

Turniej grupy południowej zostanie rozegrany na stadionie przy ul. Kopalnianej w Częstochowie (odprawa techniczna godz. 10.30, pierwszy mecz o godz. 11.00), o tej samej porze na boisku GOKF przy ulicy Grunwaldzkiej w Gdańsku rozpoczną rywalizację zespoły z grupy północnej, natomiast zawody w Bolesławcu wystartują godzinę wcześniej. Na stadionie przy ulicy Rajskiej występy potwierdziły drużyny: 1.Tytan Gniezno, 2.Kaskada Szczecin, 3.Sparta Jarocin, 4.Miedziowi Lubin, 5.Black Griffins Świdnica, 6.Husar Bolesławiec, 7.RC Rumburk.

Przypominamy, że udział w nowym systemie rozgrywek o tytuł najlepszej w kraju drużyny w olimpijskiej odmianie rugby zgłosiły:

Południe: 1.RC Częstochowa, 2.Igloo Rugby Ruda Śląska, 3.Czarni w Bytomiu, 4.RC Bielsko-Biała, 5.Budowlani Lublin, 6.AZS Rzeszów, 7.RC Sanok, 8.Biało-Czarni Nowy Sącz, 9.RzKS Juvenia Kraków;
Centrum: 1.
RC Zduńska Wola, 2.Fabrykanci Pabianice, 3.Gentelmens Łódź, 4.BBRC Łódź, 5.RC Orkan Sochaczew, 6.Budowlani SA Łódź, 7.RC Bełchatów, 8.RC Legia Warszawa, 9.KS Rugby Białystok; 10.AZS AWF UKS Haka Warszawa;
Zachód: 1.Kaskada Szczecin, 2.AZS ZUT Szczecin, 3.Tytan Gniezno, 4.Husar Bolesławiec, 5.Dragons Żmigród, 6.Lokomotywa Wolsztyn, 7.Black Gryffins Świdnica, 8.KS Posnania Poznań, 9.Miedziowi Lubin, 10.Sparta Jarocin; 
Północ: 1.RC
Arka Gdynia, 2.RK Unisław, 3.Szarża Grudziądz, 4.RC Lechia Gdańsk, 5.RC Czarni Pruszcz Gdański, 6.Toruński Klub Rugby, 7.MKS Ogniwo Sopot, 8.AZS AWFiS Gdańsk, 9.RK Szczecinek.

Zapraszamy na III rundę Ekstraligi Zaproszenie na Śnieżne Rugby

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Zlin, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 30
2 Budowlani Łódź SA 7 27
3 MKS Ogniwo Sopot 7 24
4 RC Lechia Gdańsk 7 14
5 KS Budowlani Lublin 7 4
6 RC Orkan Sochaczew 7 3
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 4 15
3 RzKS Juvenia Kraków 4 10
2 RC Arka Gdynia 4 10
4 KS Budowlani Łódź 4 5

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 70% Powinno zostać 14% Można zlikwidować 10% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 105

10.328.858 liczba odwiedzin od
01.01.2014