POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

MPK7: Przed Turniejem Finałowym 03.06.2017

Turniej  finałowy Mistrzostw Polski w rugby kobiet w końcu trafił do Gdańska. Po 4 latach podróżowania po całej Polsce podopieczne trenera Janusza Urbanowicza zagrają na własnym terenie. Już 3 czerwca br. od godziny 10:00 zawodniczki rozpoczynają ostatnie w tym sezonie mecze, które trzeba zobaczyć. Areną finałową będzie stadion rugby przy ul. Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku. Wstęp wolny.

W tym roku Biało-Zielone mają świetny bilans meczów - zaledwie jeden mecz przegrany - dlatego w Gdańsku zagrają w roli zdecydowanych faworytek. Przez cały sezon gdańszczanki radziły sobie bardzo dobrze i straciły zaledwie 100 punktów. Wygląda, że sporo gdyby nie fakt, że zdobyły ich aż 965! 
 
Można odnieść wrażenie, że nic się nie zmieniło od dłuższego czasu jeśli chodzi o hegemonię Ladies w lidze.
W artykule sprzed 4 lata na portalu trojmiasto.pl czytamy "Rugbistki Mario Ladies Lechia od dwóch sezonów nie mają sobie równych w Polsce i nie zamierzają na tym poprzestać." 
 
Drużyna, którą prowadzi uznany szkoleniowiec Janusz Urbanowicz przystępuje do sobotniego turnieju w następującym składzie: Aleksandra Leśniak, Hanna Maliszewska, Miska Pietrzak, Marlena Mroczyńska, Klaudia Oboza, Dagna Westfeld, Małgorzata Kłos, Julita Kołodziej, Patrycja Zawadzka, Julianna Schuster, Anna Klichowska, Laura Abucewicz
 
Ze składu, który został nagrodzony złotymi medalami na wspomnianym turnieju 4 lata temu w Gdańsku, nadal grają Marlena Mroczyńska, Małgorzata Kłos, Hanna Maliszewska, Dagna Westfeld. To liderki nie tylko Biało-Zielonych ale również reprezentacji Polski. 
 
W Gdańsku zaprezentuje się 9 drużyn, oprócz Biało-Zielonych będą to Diablice Ruda Śląska, Black Roses Poznań I, Black Roses Poznań II, Juvenia Kraków, Legia Warszawa, KS Rugby Gietrzwałd, Miedziowe Lublin, AZS AWF Warszawa
 
Ten wpis może wyglądać jak pełen pochlebstw artykuł sponsorowany, ale niech ktoś spróbuje inaczej spojrzeć na to, co dokonały te wspaniałe dziewczyny, trener i grono ludzi, którzy wspierają Ladies nieustannie. 
 
Mecz o 3. miejsce odbędzie się o 15:30, a finał o 16.00. Dekoracja odbędzie się zaraz po ostatnim meczu. Po wręczeniu trofeów za 8. turniej Grand Prix zostaną rozdane medale i puchary za ogólną klasyfikację mistrzostw Polski. Biało-Zielone Ladies odbiorą siódmy z rzędu tytuł mistrzowski. 
 
Podczas turnieju zostanie również uhonorowana reprezentacja Polski Kobiet jako Drużyna Roku oraz Janusz Urbanowicz jako Trener Roku.

Łukasz Jurczak

KNK7 U18: Powołania na zgrupowanie w Łodzi 7: GPS Moskwa - dzień pierwszy
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11