POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.330.367 liczba odwiedzin od
01.01.2014

MPJ7: poznaliśmy finalistów19.05.2014

Juniorzy Budowlanych Łódź i Posnanii wygrali półfinałowe turnieje Mistrzostw Polski Juniorów w rugby 7. W obu przypadkach były to zwycięstwa przekonujące. Budowlani pokonali w starciu o pierwsze miejsce sochaczewskiego Orkana 43-0, natomiast Poznaniacy w czterech meczach stracili zaledwie jedno przyłożenie!
 
Wyniki – grupa północna:
1. Posnania Poznań – Lechia Gdańsk 24:0 (12:0), 2. Arka Gdynia – Ogniwo Sopot 29:5 (12:5), 3. Lechia Gdańsk – Szarża Grudziądz 38:0 (17:0), 4. Posnania Poznań – Arka Gdynia 19:5 (5:5), 5. Szarża Grudziądz – Ogniwo Sopot 7:12 (0:5), 6. Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 27:5 (15:0), 7. Posnania Poznań – Ogniwo Sopot 40:0 (26:0), 8. Arka Gdynia – Szarża Grudziądz 26:10, 9. Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk 5:41 (0:24), 10. Posnania Poznań – Szarża Grudziądz 43:0 (22:0).
Klasyfikacja końcowa:
1.Posnania Poznań 12 126-5; 2.Lechia Gdańsk 10 106-34; 3.Arka Gdynia 8 65-61; 4.Ogniwo Sopot 6 22-117; 5.Szarża Grudziądz 4 17-119.
Sędzia Główny: Łukasz Jasiński
Sędziowie Turniejowi: Tomasz Jarowicz, Dariusz Marciniak, Mirosław Szczepański.
 
Wyniki – grupa południowa:
Grupa A: 1.Orkan Sochaczew 2.Czarni w Bytomiu 3.Skra Warszawa;
Grupa B: 1.Budowlani Lublin 2.Budowlani Łódź 3.Legia Warszawa 4.Ciechan Ciechanów
Gry grupowe: Budowlani Lublin – Legia Warszawa  33:0 (12:0), Budowlani Łódź – Ciechan Ciechanów 50:0 (33:0), Orkan Sochaczew – Skra Warszawa 26:7 (12:0), Budowlani Lublin – Ciechan Ciechanów 29:0 (19:0), Budowlani Łódź – Legia Warszawa 50:0 (26:0), Czarni w Bytomiu – Skra Warszawa 0:27 (0:15), Budowlani Lublin – Budowlani Łódź 0:40 (0:28), Legia Warszawa – Ciechan Ciechanów 5:7 (0:0), Orkan Sochaczew – Czarni w Bytomiu 35:0 (28:0).
Finały: mecz o miejsca 5-6: Czarni w Bytomiu – Ciechan Ciechanów 17:0 (10:0); mecz o miejsca 3-4: Skra Warszawa – Budowlani Lublin 17:0 (7:0); mecz o miejsca 1-2: Orkan Sochaczew – Budowlani Łódź 0:43 (0:12).
Klasyfikacja końcowa:
1.Budowlani Łódź 2.Orkan Sochaczew 3.Skra Warszawa 4.Budowlani Lublin 5.Czarni w Bytomiu 6.Ciechan Ciechanów 7.Legia Warszawa.
Sędzia Główny – Wiesław Piotrowicz.
 
W finale (31.05. lub 01.06.) zagrają więc: Posnania, Lechia i Arka z grupy północnej oraz Budowlani Łódź, Orkan, Skra, Budowlani Lublin i Czarni w Bytomiu.
Do środy zostanie podjęta decyzja o ostatecznym miejscu finału, bowiem drużyny z grupy południowej zwróciły się z prośbą przeniesienia go z Trójmiasta i zaproponowały rozegranie go w Warszawie na stadionie Skry.
Dobre występy Polaków w Amsterdam 7′s Ligowe zwycięstwa Lechii i AZS UZ

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 4 20
2 RC Orkan Sochaczew
5 11
3 RC Arka Gdynia 3 9
4 RC Lechia Gdańsk 3 9
5 KS Budowlani Łódź 5 0
  Grupa B    
1 KS Budowlani Lublin 4 16 
2 MKS Pogoń Siedlce 3 14 
3 MKS Ogniwo Sopot 2 10 
4 OKS Skra Warszawa 4
5 RzKS Juvenia Kraków 5

 Wyniki

9.330.367 liczba odwiedzin od
01.01.2014