POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

MMM7: Wielkopolska zagrała w Gnieźnie 25.10.2017

 
Tytani, Husarze, Spartanie - to nie zapowiedź turnieju wojów w pierwszej stolicy Polski, lecz podsumowanie turnieju rugby 7. Turnieju wyjątkowego, bo po raz pierwszy w Gnieźnie w rugby olimpijskim zmierzyły się drużyny młodzików. Swój debiut zanotowali również młodzi adepci gnieźnieńskiego rugby - Tytan Hopes. 
 
W minioną sobotę w Gnieźnie odbył się Turniej Eliminacyjny Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Rugby 7. W turnieju zagrali zawodnicy z roczników 2004 i 2005. Do turnieju zgłosiły się 3 drużyny, oprócz gospodarzy, Sparta Jarocin i Husaria Kalisz, które mimo równie krótkiej historii co Tytan mają zdecydowanie dłuższe doświadczenie w prowadzeniu grup młodzieżowych. Choć do ostatniej chwili gospodarze liczyli na dodatkowe zgłoszenia to ostatecznie turniej rozegrano systemem "mecz-rewanż". 
 
Sobotnie mini derby Wielkopolski pokazały, że wszystkie lokalne drużyny grają na równym poziomie. Maksymalna różnica punktowa wyniosła 3 przyłożenia, a tylko w jednym z 6 spotkań jedna z drużyn nie zdobyła punktów. W pierwszym meczu jarocińska Sparta okazała się silniejsza od Husarii Kalisz i zwyciężyła 22:14. Jak się później okazało było to za mało na zwycięstwo tego dnia. Gnieźnianie w swoim debiucie ulegli Husarii 5:12, a z kolejnego spotkania z tarczą wyszli Spartanie zdobywając w tym meczu najwięcej punktów w całym turnieju. Rezultat na tablicy 28:12 dla gości. Po I rundzie wydawało się, że drużyna z Jarocina może być pewna zwycięstwa. W sporcie jednak nic nie jest pewne, a gra toczy się do ostatniego gwizdka sędziego. Nadszedł czas na rundę rewanżową. 
 
W pierwszym meczu Husaria pokazała, że pierwszy mecz był wypadkiem przy pracy, zbyt szybkim wejściem w turniej. W rewanżu Husarze pokonali Spartan 10:0. Ten mecz dodał kaliskiej Husarii wiatru w skrzydła i gospodarze musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców zawodów. Tytan 5:22 Husaria. Na nic bardziej nie czekali tego dnia gnieźnianie jak na pierwsze zwycięstwo przyszłych reprezentantów Polski w rugby olimpijskim. Byli oni o krok od realizacji tego celu, jeszcze na minutę przed końcem remisując ze Spartą Jarocin 17:17. Ostatecznie zwyciężyło doświadczenie gości, którzy wygrali 24:17. 
 
Walczyć do końca, iść cały czas do przodu, z głową uniesioną w górę - tymi kilkoma słowami podsumować można sobotnie zawody, w których zwyciężyła Husaria Kalisz. Ostatecznie okazała się mocniejsza od Sparty Jarocin o 2 "małe" punkty, czyli jedno podwyższenie. Na 3 miejscu zawody zakończyli Tytani, którzy najbardziej zadowoleni byli z możliwości wyjścia na boisko i zmierzenia się z rywalami w warunkach meczowych. 
 
Wszyscy obecni w Gnieźnie opiekunowie drużyn stwierdzili jednogłośnie, że rozegrane dziś mecze i ich rezultaty to materiał do dalszej pracy. Najistotniejsza jest możliwość ciągłej nauki przepisów, gry zespołowej oraz właściwego podejścia do meczu. Już za kilka miesięcy odbędą się turnieje rewanżowe, których już dziś wypatrują.  
 
MMMR7, Gniezno 2017 
Husaria Kalisz 14:22 Sparta Jarocin 
Tytan Gniezno 5:12 Husaria Kalisz 
Sparta Jarocin 28:12 Tytan Gniezno 
Husaria Kalisz 10:0 Sparta Jarocin 
Tytan Gniezno 5:22 Husaria Kalisz 
Sparta Jarocin 24:17 Tytan Gniezno 
 
Klasyfikacja końcowa 
1. Husaria Kalisz 
2. Sparta Jarocin 
3. Tytan Gniezno
 
Opracowanie - Łukasz Dziel, GKR Tytan Gniezno 
 
Czyż: My już nic nie musimy... Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 07
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11