POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 50-lecie 55-lecie 60-lecie

Wszystkich głosów 322

7.725.949 liczba odwiedzin od
01.01.2014

ME U19: półfinałowa porażka z Rosją31.10.2013

Po dobrym występie przeciwko gospodarzom z nadziejami czekaliśmy na drugi pojedynek Polaków w Mistrzostwach Europy do lat 19 rozgrywanych w Lizbonie.
 
Niestety Rosjanie okazali się bardzo silnym przeciwnikiem, a ich przewaga w młynie zwartym okazała się decydująca dla losów tego spotkania, przegranego przez nasz zespół 14-26 (0:14). Pewnym usprawiedliwieniem naszej postawy w młynie mogą być kontuzje kluczowych zawodników tej formacji Hugona Noszczyka (już w 12 minucie) i Kacpra Krużyckiego.
Ambitna postawa naszej reprezentacji sprawiła, że w 50 minucie po przyłożeniu Marcina Krześniaka i udanym podwyższeniu Miłosza Popławskiego zbliżyliśmy się do rywala na 5 punktów (14:19), ale na odrobienie strat z pierwszej połowy nie wystarczyło czasu i sił…
 
W innych spotkaniach najbardziej dramatyczny był pojedynek Portugalia v Belgia, w którym gospodarze tym razem minimalnie przegrali i tym samym będą musieli zadowolić się walką o brąz w tej imprezie.
 
W finale o tytuł i prawo gry w przyszłorocznym IRB – Junior World Trophy U20 zagrają Gruzini i Belgowie.
 
Wyniki półfinałów (30.10.2013):
o miejsca 1-4: Gruzja v Hiszpania 31-3 (17:3); Portugalia v Belgia 11-13 (3:13);
o miejsca 5-8: Czechy v Rumunia 6-30 (3:6); Polska v Rosja 14-26 (0:14).
 
Polska v Rosja 14-26 (0:14) /sędziował: Mathieu Delpy (Francja)/
Punkty dla Polski: Grzegorz Szczepański 5 (P), Marcin Krześniak 5 (P), Miłosz Popławski 4 (2pd);
Punkty dla Rosji: Kiril Golosnitskiy 10 (2P), Nikolay Sirotkin 6 (3pd), German Davydov 5 (P), Roman Rusiaev 5 (P);
Żółta kartka: Phillip Savikhin (Rosja).
 
Skład Polaków: 1.Łukasz Kujawa (59′ Paweł Stępień) 2.Hugon Noszczyk (12′ Maciej Liedel) 3.Wojciech Gołomb 4.Mateusz Pawłowski (36′ Patryk Kiełsa) 5.Kacper Krużycki (55′ Igor Olszewski) 6.Mariusz Knowa 7.Piotr Wiśniewski 8.Maciej Panasiuk 9.Dawid Plichta (58′ Jakub Bobruk) 10.Miłosz Popławski (58′ Patryk Ćwieka) 11.Daniel Gdula 12.Maciej Wilczyński 13.Grzegorz Szczepański 14.Kewin Bracik 15.Marcin Krześniak (62′ Bartłomiej Sierant).
 
Finały imprezy w sobotę. Niestety po dwóch porażkach przyjdzie nam walczyć z Czechami o siódme miejsce w mistrzostwach.
ME U19: o krok od dużej niespodzianki U19: 7 miejsce Polaków. Tryumf Gruzji

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kadra Narodowa Kobiet w Dubai 7's
ZEA, 30.11.2017 - 01.12.2017

Tabela Ekstraligi

1 Budowlani Łódź SA 14 59
2 MKS Ogniwo Sopot 14 57
3 MKS Pogoń Siedlce  14 56
4 RC Lechia Gdańsk 14 35
5 RC Arka Gdynia 14 32
6 KS Budowlani Lublin 14 25
7 RzKS Juvenia Kraków 14 5
8 KS Budowlani Łódź 14 5

 Wyniki

SONDA

Jaką rocznicę obchodzi w tym roku Polski Związek Rugby?

40-lecie 11% 50-lecie 5% 55-lecie 6% 60-lecie 78%

Wszystkich głosów 322

7.725.949 liczba odwiedzin od
01.01.2014