POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 118

10.580.035 liczba odwiedzin od
01.01.2014

ME U19: o krok od dużej niespodzianki27.10.2013

Zdecydowanie najbardziej wyrównany pojedynek pierwszego dnia Mistrzostw Europy do lat 19 był udziałem naszej drużyny.
 
W starciu z faworyzowanymi gospodarzami, rozstawionymi w turnieju z numerem 2 – Portugalczykami, nasi zawodnicy zagrali fantastycznie i jeszcze na 10 minut przed zakończeniem meczu prowadzili 17:13, by ostatecznie ulec minimalnie 17-18. Prowadzenie w tym spotkaniu zmieniało się kilkukrotnie. Prowadziliśmy 5:3, przegrywaliśmy 5:10 i 10:13, wreszcie wspomniane prowadzenie i minimalna, jednopunktowa przegrana…
 
Nie było takich emocji w pozostałych meczach, w których faworyci wygrywali dość pewnie, bądź wręcz gromili rywali.
 
Wyniki pierwszego dnia (27.10.2013):
 
Gruzja v Czechy 69-8 (41:3) /sędziował: Ben Whitehouse (Walia)/
 
Portugalia v Polska 18-17 (10:5) /sędziowali: Delpy, Chalon (obaj Francja) Duarte (Portugalia)/
Punkty dla Polaków: Daniel Gdula 5 (P), Dawid Plichta 5 (P), Piotr Wiśniewski 5 (P), Miłosz Popławski 2 (pd);
Punkty dla Portugalii: Pedro Santos 8 (1pd, 2K), Bernardo Baptista 5 (P), Miguel Trepa 5 (P);
Żółte kartki: Joao Moreira, Jean Lourenco (obaj Portugalia), Mariusz Knowa (Polska).
 
Skład Polaków: 1.Łukasz Kujawa (63′ Paweł Stępień) 2.Hugon Noszczyk 3.Wojciech Gołomb (50′ Igor Olszewski) 4.Mateusz Pawłowski (47′ Radosław Dabkiewicz) 5.Kacper Krużycki 6.Mariusz Knowa 7.Piotr Wiśniewski 8.Maciej Panasiuk 9.Dawid Plichta 10.Miłosz Popławski 11.Daniel Gdula (63′ Sławosz Hodura) 12.Maciej Wilczyński 13.Grzegorz Szczepański 14.Kewin Bracik 15.Marcin Krześniak (63′ Marcin Urbaniak).
 
Belgia v Rosja 33-12 (19:0) /sędziował: Alfonso Noguira (Portugalia)/
 
Hiszpania v Rumunia 27-3 (12:3) /sędziował: Duncan McClement (Szkocja)/
 
W środę o miejsca 1-4 dojdzie do starć: Gruzja v Hiszpania i Portugalia v Belgia, natomiast o miejsca 5-8 zagrają: Rumunia v Czechy i Rosja v Polska.
Kadra U19 przed wyjazdem na ME ME U19: półfinałowa porażka z Rosją

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 66% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 118

10.580.035 liczba odwiedzin od
01.01.2014