POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

MEJ 7: świetny występ naszych juniorów! 11.05.2014

Po świetnych meczach wczoraj kiedy to pewnie i wysoko pokonaliśmy grupowych rywali: Monako 52-0, Izrael 47-0 i Belgię 33-10 wygrywając rywalizację w swojej grupie C dzisiejszy dzień zaczęliśmy jeszcze lepiej…
Rozgrywając, w opinii trenera Krzysztofa Folca, najlepszy mecz w historii reprezentacyjnych występów nasi juniorzy pokonali Włochów 34-7 i awansowali do półfinału turnieju mistrzowskiego!!!
Niestety w decydujących o medalach pojedynkach nie sprostaliśmy Rosjanom, przegrywając ostatecznie 5-31 (5:12) po najsłabszym i niefartownym występie, by w meczu o brąz ulec gospodarzom turnieju 19-22 (14:10).
Medal był naprawdę blisko. Prowadziliśmy 19:10 na dwie minuty przed końcem gry, a jednak nie zdołaliśmy utrzymać prowadzenia. W finale Francuzi pokonali Rosjan 38-19, po raz drugi zdobywając tytuł mistrzowski.
 
Wyniki:
gry grupowe – Francja v Dania 54-7, Rosja v Łotwa 50-0, Belgia v Izrael 29-12, Włochy v Mołdawia 35-7, Irlandia v Niemcy 36-14, Rumunia v Litwa 33-7, Polska v Monako 52-0, Portugalia v Węgry 57-0, Irlandia v Dania 54-0, Rumunia v Łotwa 38-5, Polska v Izrael 47-0, Portugalia v Mołdawia 57-0, Francja v Niemcy 47-0, Rosja v Litwa 31-7, Belgia v Monako 50-0, Włochy v Węgry 19-7, Niemcy v Dania 59-0, Litwa v Łotwa 29-7, Monako v Izrael 0-38, Węgry v Mołdawia 12-20, Francja v Irlandia 19-17, Rosja v Rumunia 7-0, Belgia v Polska 10-33, Włochy v Portugalia 5-26.
Grupa A: 1.Francja 3 9 120-24; 2.Irlandia 3 7 107-33; 3.Niemcy 3 5 73-83; 4.Dania 3 3 7-167;
Grupa B: 1.Rosja 3 9 88-7; 2.Rumunia 3 7 71-19; 3.Litwa 3 5 43-71; 4.Łotwa 3 3 12-117;
Grupa C: 1.Polska 3 9 132-10; 2.Belgia 3 7 89-45; 3.Izrael 3 5 50-76; 4.Monako 3 3 0-140;
Grupa D: 1.Portugalia 3 9 140-5; 2.Włochy 3 7 59-40; 3.Mołdawia 3 5 27-104; 4.Węgry 3 3 19-96.
1/4 finału – o miejsca 9-16: Niemcy v Łotwa 33-0, Mołdawia v Monako 39-0, Izrael v Węgry 20-12, Litwa v Dania 31-5; o miejsca 1-8: Francja v Rumunia 24-5, Portugalia v Belgia 26-19, Polska v Włochy 34-7, Rosja v Irlandia 7-5.
1/2 finału – Shield (miejsca 13-16): Łotwa v Monako 47-5, Węgry v Dania 12-19; Bowl (9-12): Niemcy v Mołdawia 31-0, Izrael v Litwa 7-28; Plate (5-8): Rumunia v Belgia 5-12, Włochy v Irlandia 5-31; Cup (1-4): Francja v Portugalia 31-0, Polska v Rosja 5-31.
Finały – o miejsce 15: Monako v Węgry 15-31; o miejsce 13: Łotwa v Dania 41-0; o miejsce 11: Mołdawia v Izrael 7-17; o miejsce 9: Niemcy v Litwa 38-0; o miejsce 7: Rumunia v Włochy 29-0; o miejsce 5: Belgia v Irlandia 17-45; o miejsce 3: Portugalia v Polska 22-19; o miejsce 1: Francja v Rosja 38-19.
Klasyfikacja: 1.Francja 2.Rosja 3.Portugalia 4.Polska 5.Irlandia 6.Belgia 7.Rumunia 8.Włochy 9.Niemcy 10.Litwa 11.Izrael 12.Mołdawia 13.Łotwa 14.Dania 15.Węgry 16.Monako.
 
Półfinałowe turnieje MPJ 7 Liga: niespodziewana porażka Orkana
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Women 2019
Marcoussis, 29.06.2019 - 30.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1