ME7: Polska w Top12 i barażu do IO21.06.2015

W półfinałowym meczu z Ukrainą reprezentacja Polski wygrała 20:0 (12:0) i bez względu na wynik meczu finałowego awansowała do Top 12 czyli 7 Grand Prix Series, najwyższej klasy rozgrywkowej w Europie, a w dniach 18-19 lipca weźmie udział w barażu kontynentalnym do Igrzysk Olimpijskich, który zostanie rozegrany w Lizbonie.

Silna fizycznie Ukraina nie stanowiła dla naszego zespołu problemu, nim minęły dwie minuty meczu prowadziliśmy 12:0 po przyłożeniach Radosława Rakowskiego i Szymona Sirockiego. Naszym cichym sprzymierzeńcem był padający deszcz, który spowodował dużo błędów u reprezentacji Ukrainy. W końcówce pierwszej połowy i na początku drugiej najpierw goście, a następnie gospodarze grali bez jednego zawodnika, ale na wynik to nie wpłynęło. W końcówce zdobyliśmy jeszcze punkty z karnego, a w doliczonym czasie Marcin Krześniak ustalił przyłożeniem wynik na 20:0.

Drużyna Cypru, nasz przeciwnik w finale była przed tym turniejem kandydatem do opuszczenia Dywizji A, ale w Gdańsku zagrała rewelacyjnie broniąc się przed spadkiem i docierając do finału. Początek wyglądał, że z Cyprem problemów nie będzie, po 2 minutach prowadziliśmy 7:0 po przyłożeniu Sirockiego i podwyższeniu Mateusza Zajkowskiego. Cypr nie zamierzał się jednak poddawać, po wznowieniu wyrównał na 7:7, a gdy po dwóch przyłożeniach Sirockiego i podwyższeniu Zajkowskiego prowadziliśmy 19:7 ustalił wynik pierwszej połowy na 19:14. Po zmianie stron Polacy nie pozostawili jednak złudzeń Cypryjczykom, przyłożenia Sirockiego, Roberta Kwiatkowskiego i Piotra Zeszutka zapewniły nam wygraną 34:19 i zwycięstwo w Mistrzostwach Europy w Rugby 7 Dywizji A.

Gratulacje dla reprezentacji, dla zawodników i trenera Krzysztofa Folca, a także wszystkich osób, które swoją pracą przyczyniły się do awansu naszego zespołu.

Reprezentacja Polski w składzie:
Zawodnicy: Robert Bosiacki, Rafał Janeczko, Marcin Krześniak, Robert Kwiatkowski, Mateusz Lament, Mateusz Mrowca, Dawid Plichta, Marek Przychocki, Radosław Rakowski, Szymon Sirocki, Mateusz Zajkowski, Piotr Zeszutek.
Kadra: Krzysztof Folc - trener; Andrzej Kozak - II trener/kierownik; Marcin Domański - fizjoterapeuta.