ME7: Polacy wygrali Grupę A!!!20.06.2015

Pierwszy dzień II turnieju Mistrzostw Europy w Rugby 7 zakończył się dla naszego zespołu zgodnie z przewidywaniem, reprezentacja Polski wygrała wszystkie mecze w Grupie A i jutro zagra w półfinale z Ukrainą, nie obyło się jednak bez nerwów...

Mecz z Węgrami bez historii, punkty zdobyte już w pierwszej minucie, a następnie rosnąca przewaga punktowa do wyniku 50:0. Jeżeli trochę obawialiśmy się Szwedów, naszego drugiego przeciwnika to rzeczywistość pokazała co innego, wygrana 31:0 wystarcza za komentarz. Natomiast Łotwa, która miała być łatwym przeciwnikiem napędziła nam trochę strachu w pierwszej połowie. Co prawda objęliśmy prowadzenie 7:0, ale łotysze wykorzystali nasz błąd w obronie i zmniejszyli przewagę na 7:5. Na szczęście nasz zespół zagrał bardzo dobrze zmieniając wynik na 33:5, ostatnie słowo należało wprawdzie do Łotwy, ale wynik 33:10 niewiele zmienił. Ostatni mecz z Mołdawią, która uległa Łotwie 0:29 miał być jednostronnym widowiskiem, a tymczasem po pierwszej połowie Mołdawianie remisowali z naszym zespołem 7:7. Po zmianie stron objęliśmy wprawdzie prowadzenie 17:7, ale w końcówce grając bez jednego zawodnika straciliśmy punkty na 17:14. Sędzia jednak nie wznowił gry, wygraliśmy więc eliminacje Grupy A i w niedzielę zagramy w półfinale z Ukrainą.

Wyniki eliminacji 20.06.2015
Grupa A: Węgry v Polska 0:50 (0:3), Łotwa v Mołdawia 29:0, Polska v Szwecja 31:0 (19:0), Łotwa v Węgry 33:0, Mołdawia v Szwecja 26:10, Polska v Łotwa 33:10 (14:5), Mołdawia v Węgry 33:5, Łotwa v Szwecja 12:7, Polska v Mołdawia 17:14 (7:7), Szwecja v Węgry 40:12.
Kolejność: 1.Polska; 2.Łotwa; 3.Mołdawia; 4.Szwecja; 5.Węgry.
Grupa B: Cypr v Ukraina 5:0, Czechy v Izrael 7:17, Ukraina v Dania 17:10, Czechy v Cypr 14:29, Izrael v Dania 29:7, Ukraina v Czechy 36:0, Izrael v Cypr 24:19, Czechy v Dania 7:19, Ukraina v Izrael 19:7, Dania v Cypr 5:40.
Kolejność: 1.Cypr; 2.Ukraina; 3.Izrael; 4.Dania; 5.Czechy.