POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Łódź: Pierwszy w Orlik do rugby23.03.2016


W Łodzi 22 marca br. uroczyście otwarto boisko wielofunkcyjne z pierwszym w Polsce szkolnym boiskiem typu Orlik do rugby. Obiekt zlokalizowany jest przy Gimnazjum nr 41 im. Stefana Żeromskiego, ul. Bohdanowicza, a inwestycja została zrealizowana z środków pozyskanych z budżetu obywatelskiego.
 
Od ubiegłego roku szkolnego w placówce istnieje klasa o profilu rugby, w której młodzież uczy tego sportu pod okiem nauczyciela Szymona Walczaka, byłego zawodnika Budowlanych. Ze szkołą współpracują Ryszard Wiejski, Zbigniew Jurzysta, Krzysztof Serafin, Mirosław Żórawski oraz Zbigniew Grądys. Opiekę nad klasą sprawują władze miasta. W Kurowicach, k. Łodzi istnieje jeszcze jedna klasa o profilu rugby, którą również prowadzi były zawodnik Budowlanych Artur Mrowicki.

Krzysztof Serafin (Budowlani) i Zbigniew Grądys (BBRC) przekazali szkole piłki i rugbowe upominki, a następnie uroczyście przecięto wstęgę. Ze słupami do rugby Orlik prezentuje się znacznie ciekawiej niż jedynie piłkarską bramką. Dzięki takim inwestycjom łódzcy działacze i kibice mogą spać spokojnie, chętnych do treningu i gry w rugby nie zabraknie.
 
Zdjęcia Krzysztof Szymczak, Dziennik Łódzki
 
Tysięczny mecz "Szonka" - fotorelacja Husarze Rugby dla Drużyn Roku
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 3 14
2 MKS Ogniwo Sopot 3 10
3 RzKS Juvenia Kraków 3 10
4 RC Orkan Sochaczew 3 9
5 OKS Skra Warszawa 2 6
6 MKS Pogoń Siedlce 2 5
7 RC Lechia Gdańsk 3 5
8 RC Arka Gdynia 3 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0