POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 69

9.970.278 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Łódź: Nadchodzi wielki mecz rugby! 06.08.2017

 
W dniu 9 września br. na stadionie miejskim w Łodzi przy Alei Piłsudskiego reprezentacja Polski  zagra z reprezentacją Europy! Mecz będzie kulminacyjnym momentem obchodów 60-lecia Polskiego Związku Rugby. Odbyła się pierwsza konferencja prasowa promująca to wielkie wydarzenie. 
 
- Wybór Łodzi na tak wielkie wydarzenie był oczywisty. To w naszym mieście rozegrano pierwszy oficjalny mecz reprezentacji Polski. Dokładnie 9 września 1957 roku założono Polski Związek Rugby, a rok później w Łodzi reprezentacja Polski w rugby rozegrała pierwszy oficjalny mecz. Na  stadionie Włókniarza czyli dzisiejszym SMS-ie pokonaliśmy 9:8 NRD – przypomina członek Bartosz Chudzik, zarządu PZR, lekarz naszej reprezentacji, na co dzień działacz KS Budowlani Łódź. 
 
- Mecz z reprezentacją Europy będzie zwieńczeniem roku rugby w Łodzi, bo tak śmiało można nazwać, to co wydarzyło się w ostatnich miesiącach na łódzkich stadionach. Dzięki przychylności pani prezydent Hanny Zdanowskiej, wsparciu finansowym miasta, świetnej  współpracy ze wszystkimi miejskimi jednostkami udało się zorganizować dwie wielkie imprezy. Najpierw mecz z Holandią, a później mistrzostwa Europy w rugby 7-osobowym. Oba wydarzenia były sukcesami. Na kwietniowy mecz z Holandią przyszło ponad osiem tysięcy widzów, którzy obejrzeli niesamowite, zakończone zwycięstwem Polaków widowisko. Czerwcowe mistrzostwa Europy stały na niebotycznym poziomie. Przez dwa dni przez stadion przy Alei Unii przewinęło się ponad sześć tysięcy kibiców. Relację telewizyjną oglądała cała Europa – powiedział menedżer reprezentacji Polski Maciej Brażuk, który znów będzie głównym koordynatorem spotkania. 
- Mamy nadzieję, że stadion znów będzie naszym 16 zawodnikiem. To co przeżyliśmy w kwietniu podczas meczu z Holandią było naprawdę wspaniałe. Bardzo dziękuję  za to łódzkim kibicom, w szczególności fanom Widzewa, którzy przyszli na swój stadion wspierać naszą kadrę. Liczę, że znów pobijemy współczesny rekord frekwencji na meczu rugby, który od starcia z Holandią wynosi osiem tysięcy kibiców – dodaje Brażuk. 
 
- Łódź ma wielki potencjał, by stać się centrum polskiego rugby. Jesteśmy świetnie skomunikowani. Recenzje z dwóch tegorocznych, międzynarodowych imprez ze strony naszych europejskich partnerów są wręcz entuzjastyczne. Już rozpoczęliśmy wstępne rozmowy z władzami Łodzi, by mistrzostwa Europy za rok znów odbyły się u nas – zdradza Chudzik. 
 
- Cieszę się, że znów będziemy mogli obejrzeć mecz rugby na wysokim poziomie. Jestem dumna, że nasze piękne obiekty sportowe sprawdzają się przy okazji organizacji tak wielu imprez. Byłam na meczu Polska – Holandia i mogę śmiało powiedzieć, że to naprawdę świetna rozrywka. Współpraca z Polskim Związkiem Rugby układa się bardzo dobrze. Zapraszamy wszystkich do Łodzi na kolejne, wielkie międzynarodowe wydarzenie sportowe – dodała prezydent Hanna Zdanowska.  
 
- Trenerem zespołu Europy będzie były trener formacji młyna reprezentacji Francji Didier Retiere, który obecnie pełni funkcję dyrektora technicznego Francuskiej Federacji Rugby. Jego nazwisko gwarantuje, że skład reprezentacji Europy będzie naprawdę mocny, z kilkoma gwiazdami dużego formatu – zapowiada Brażuk. 
 
- Na dziś jeszcze nie chcemy zdradzać nazwisk, jakie pojawią się w drużynie Europy, ale już dziś możemy być pewni, że szykuje się naprawdę wielkie widowisko, a Polska raczej nie będzie faworytem starcia. Jeśli tylko kraje z europejskiej czołówki przyślą po choć jednej gwieździe, zespół gości będzie bardzo mocny – ocenia legendarny łódzki trener, wieloletni selekcjoner kadry Ryszard Wiejski. 
 
Mecz z reprezentacją Europy odbędzie się 9 września o godzinie 18. Bilety w cenie 20 i 10 zł będą w sprzedaży od 9 sierpnia br. 
Calcio Storico Fiorentino 1972: Tyłowy, bieguny, przodownicy...

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Do ustalenia, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Women Grand Prix Series 2018
Kazań, 01.09.2018 - 02.09.2018

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 8 29
3 RC Orkan Sochaczew
8 11
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 7 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 78% Powinno zostać 14% Można zlikwidować 4% Nie mam zdania 3% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 69

9.970.278 liczba odwiedzin od
01.01.2014