POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 164

8.471.519 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Liga: niespodziewana porażka Orkana12.05.2014

Spośród ośmiu ligowych spotkań rozegranych w weekend (mecz Lechia v Budowlani Lublin zostanie rozegrany 18.05.) kilka przyniosło dość niespodziewane rezultaty.
 
W Ekstralidze na pierwszy plan wybija się wyjazdowe zwycięstwo Posnanii w Sochaczewie, ale wielu kibiców wobec kadrowego osłabienia Arki liczyło na niespodziankę w Gdyni, a sporo niepokoju kibicom faworyzowanej drużyny z Łodzi przysporzyli też zawodnicy Ogniwa prowadząc po pierwszej części gry.
 
W I lidze poza kolejnymi pewnymi wygranymi liderów: Juvenii Kraków i warszawskiej Skry z cennego, wyjazdowego zwycięstwa w Pruszczu Gdańskim cieszyli się rugbyści stołecznych Frogs&Co. Wyniki te zdecydowały, że w półfinałach o prawo gry w finale zagrają: RzKS Juvenia Kraków v RC Czarni Pruszcz Gdański i RKS Skra Warszawa v Frogs Warszawa, a o piąte miejsce w Bydgoszczy walczyć będą miejscowa Alfa i KS Budowlani Łódź.
 
Bez problemu ze swymi rywalami poradziły sobie także prowadzące w II lidze drużyny Legii i RC Ruda Śląska.
 
Ekstraliga – runda XII – 10/11.05.2014
MKS Ogniwo Sopot v Master Pharm Budowlani Łódź S.A. 17-50 (14:12) /Daniel Taylor (RFU), Marcin Zeszutek, Dariusz Reks; asesor: Bowden (RFU)/
Punkty dla Budowlanych: Maciej Orłowski 11 (1P, 3pd), Pio Vakavosaki 10 (2P), Piotr Karpiński (4854) 5 (P), Piotr Gomulak 5 (P), Wojciech Krześniak 5 (P), Dariusz Kaniowski 5 (P), Mindia Abaschidze 5 (P), Sebastian Łuczak 4 (2pd);
Punkty dla Ogniwa: Łukasz Szablewski 7 (2pd, 1K), Robert Graban 5 (P), Paweł Schulte-Noelle 5 (P).
RC Arka Gdynia v Awenta MKS Pogoń Siedlce 28-15 (17:3) /Dariusz Reks, Leszek Kościelniak, Maciej Sienkiewicz; asesor: Szostek, Bowden (RFU), Jasiński (tłumacz)/
Punkty dla Arki: Szymon Sirocki 13 (1P, 1pd, 2K), Łukasz Szostek 5 (P), Rafał Szrejber 5 (P), Radosław Bysewski 5 (P);
Punkty dla Pogoni: Adrian Chróściel 5 (P), Tomasz Gasik 5 (P), Wojciech Piotrowicz 5 (1pd, 1K);
Żółta kartka: Dawid Dybowski (Pogoń);
Czerwona kartka: Łukasz Szostek (Arka).
RC Lechia Gdańsk v KS Budowlani Lublin (przełożony; 18.05. godz. 12.00)
RC Orkan Sochaczew v KS Posnania Poznań 13-19 (3:19) (Kacper Michałkiewicz, Mirosław Janeczko, Wiesław Piotrowicz)
Punkty dla Posnanii: Daniel Trybus 9 (1P, 2pd), Mateusz Jafra 5 (P), Michał Bandurski 5 (P);
Punkty dla Orkana: Radosław Mitrowski 10 (2P), Miłosz Popławski 3 (K);
Żółte kartki: Michał Stengert, Leszek Krysztofiak (obaj Posnania), Piotr Pietrzyk (Orkan).
 
I liga – runda X – 10/11.05.2014
KS Budowlani Łódź v RKS Skra Warszawa 15-50 (5:24) (Jonathan McDonald, Andrzej Pantoł, Damian Wolsza)
Punkty dla Skry: Maciej Kacprzak 15 (3P), Łukasz Ślusarczyk 15 (1P, 5pd), Patryk Kiełsa 10 (2P), Kacper Banasiak 5 (P), Sebastian Kostałkowski 5 (P);
Punkty dla Budowlanych: Krzysztof Zając 5 (P), Maciej Antosiak 5 (P), Marcin Zakrzewski 5 (P);
Żółta kartka: Jędrzej Iwaszkiewicz (Skra).
RC Czarni Pruszcz Gdański v Frogs Warszawa 14-16 (7:13) (Daniel Taylor (RFU), Tomasz Jarowicz, Mirosław Szczepański)
Punkty dla Frogs: Declan Horan 6 (2K), Dylan O’Gorman 5 (P), Patrick Thompson (1pd, 1K);
Punkty dla Czarnych: Segey Mysakov 5 (P), Adrian Kostrzewiński 5 (P), Mariusz Kasperek 2 (pd), Karol Lipski 2 (pd).
RzKS Juvenia Kraków v Alfa Bydgoszcz 90-5 (50:0) (Hubert Bedyński, Wojciech Piotrowicz, Andrzej Pantoł)
Punkty dla Juvenii: Paweł Wojciechowski 25 (1P, 10pd), Marek Odoliński 10 (2P), Marcin Siemaszko 10 (2P), Konrad Jarosz 10 (2P), Artur Fursenko 10 (2P), Adam Grabski 5 (1P), Mariusz Knowa 5 (1P), Jakub Jasiński 5 (1P), Grzegorz Zawojski 5 (1P), Waldemar Nawrot 5 (1P);
Punkty dla Alfy: Kamil Dąbrowski 5 (1P);
 
II liga – runda IX – 10/11.05.2014
RC Ruda Śląska v Biało-Czarni Nowy Sącz 45-3 (28:0) (Janusz Wilk)
Punkty dla Rudy Śląskiej: Bryński 15 (3P), Jurczyński 10 (2P), K. Tokarski 5 (P), Siwula 5 (P), Płusa 10 (5pd);
Punkty dla Biało-Czarnych:  Czelny 3 (K);
Żółte kartki: Adam Kubisz (Biało-Czarni), Michał Jurczyński (RC).
RC Legia Warszawa v AZS UZ RC Zielona Góra 55-0 (29:0) (Adrian Pawlik)
Punkty dla Legii: Daniel Szczepaniak 15 (2P), Wojciech Grygułło 10 (2P), Michał Zdziech 10 (5pd), Łukasz Miskiewicz 5 (P), Jarosław Jędral 5 (P), Patryk Szeląg 5 (P), Michał Pazio 5 (P).
MEJ 7: świetny występ naszych juniorów! Najmłodsi rywalizowali w Siedlcach

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 164

8.471.519 liczba odwiedzin od
01.01.2014