Liga Bałtycka: Czarni v Ryga RC 43:1721.06.2015

W cieniu odbywających się w Gdańsku Mistrzostw Europy Rugby 7 drużyna z Pruszcza Gdańskiego rozegrała kolejny mecz w ramach Ligi Bałtyckiej. Zawodnicy Czarnej Gwiazdy gościli drużynę łotewska LMT EŻI Ryga Rugby Club. Rozpoczęła drużyna gości i chyba zaskoczyła gospodarzy, którzy w tym roku jeszcze nie przegrali meczu, zdobywając po kilku minutach prowadzenie 3 punktami po celnym kopie z rzutu karnego. Ta sytuacja oraz natychmiastowa reakcja trenera Janusza Urbanowicza zmobilizowała drużynę i od 10 minuty byliśmy świadkami dobrego widowiska sportowego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21:10. Zmiana stron oraz zmiany w składzie nie odebrały przewagi gospodarzom którzy zdecydowanie zwyciężyli kończąc spotkanie wynikiem 43:17.
Wynik zachowuje szanse drużyny z Pruszcza na zwycięstwo w grupie i walkę o wejście do ekstraklasy Ligi Bałtyckiej, w której Czarni są jedyną polską drużyną.
Po meczu drużyny wspólnie udały się na stadion MOSiR w Gdańsku gdzie dopingowały swoim narodowym drużynom Rugby 7.