Leinster wygrali European Champions Cup13.05.2018

W tegorocznym finale European Rugby Champions Cup spotkały się irlandzki Leinster z francuskim Racing 92, na hiszpańskim San Mamés Stadium w Bilbao zasiadło ponad 52 tysiące kibiców...

Oba kluby doskonale grały w obronie i losy spotkania rozstrzygali kopacze. Do przerwy po dwa razy trafili Johnny Sexton i Teddy Iribaren ustalając wynik na 6:6. Po zmianie stron Iribaren kopnął na 6:9, ale wkrótce Sexton wyrównał i taki wynik utrzymał się do 70 minuty. Iribaren trafił na 9:12, ale w ciągu następnych siedmiu minut dwa razy trafiał kapitan Leinster Isa Nacewa, który zmienił Sextona w roli kopacza. W ostatniej minucie Rémi Tales próbował uratować Racing kopiąc drop gola, gdyby trafił byłby remis i dogrywka, nie trafił i z sukcesu cieszyli się Leinster.

12.05.2018, San Mamés Stadium, Bilbao (Hiszpania)
Leinster Rugby v Racing 92 Antony 15:12 (6:6)