POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 104

10.325.211 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Krakow Rugby Festival - 3 dni z jajem28.06.2017

 
Trzy dni spotkań ludzi, dla których rugby jest pasją i jednym z ważniejszych elementów życia. Tak można po krótce opisać tegoroczny Krakow Rugby Festival, który do stolicy Małopolski przyciągnął drużyny z Anglii, Szkocji, Francji, Holandii oraz... Wenezueli. Zmagania na wyremontowany boisku Juvenii Kraków wygrała drużyna West of Scotland przed Orquideas Negras z Wenezueli oraz gospodarzami*.
 
Festiwal rugby pod Wawelem rozpoczął się już w piątek od spotkania wszystkich drużyn w klubie „Dżumandżi”. Przy muzyce granej na żywo, zawodnicy mieli okazję poznać się zanim stanęli naprzeciwko siebie na murawie. Niektórzy mieli jednak tę okazję już wcześniej. W czwartek wenezuelski zespół Orquideas Negras zmierzył się z Juvenią Kraków na boisku Uniwersytetu Jagiellońskiego po drugiej stronie Błoń. W grze bez kopów, Smoki wygrały 20:15 po zaciętym i twardym spotkaniu. W poczynania obu drużyn wkradło się sporo chaosu, jednak żadnej ze stron nie można odmówić walki.
 
W sobotę, podczas rywalizacji turniejowej gra toczyła się już na innych zasadach. Drużyny liczyły po 10 graczy, a mecze rozgrywano w systemie 2x8 min. W rogu od strony Błoń stanęły namioty wojskowe, służące rugbistom za szatnie, które stworzyły namiastkę obozu, w którym każdy zespół wywiesił swoją flagę narodową. Na boisku toczyła się zacięta walka i od początku można było upatrywać faworytów w Szkotach, Wenezuelczykach, Polakach i Francuzach. Doskonale prezentowali się również Holendrzy z David's Angels. Niestety spóźnili się na zawody i otrzymali jeden walkower, a kolejnego dnia nie przystąpili do fazy finałowej z powodu pośpiechu w drodze na samolot... Szkoda bo zapowiadała się naprawdę ciekawa i wyrównana rywalizacja.
 
Po pierwszym dniu zmagań do półfinałów zakwalifikowała się Juvenia Kraków, Orquideas Negras, Messier oraz West of Scotland. Krakowianom przyszło zmierzyć się ze Szkotami. Po wyrównanej walce ulegli 28:38 i pozostał im mecz przeciwko Messier o miejsce na podium. Francuzów udało się pokonać 26:19, a w finale West of Scotland 24:22 odprawili pierwszy skład Orquideas Negras. Drugi skład Juvenii, w którym występowali głównie weterani, zakończył turniej na 8 miejscu.
Kolejność turnieju*: 
01.West of Scotland (Szkocja)
02.Orquideas Negras I (Wenezuela)
03.Juvenia Kraków
04.Messier RFC (Francja)
05.Selby RFC (Anglia)
06.Orquideas Negras II
07.Oper Othis (Francja)
08.Juvenia Krakow II
09.Selby RFC II
10.Fraserburgh RFC (Szkocja)
11.David's Angels (Holandia)
* - wyniki w załączniku PDF
 
Bezpośrednio po zakończeniu zmagań sportowych rozpoczął się koncert zespołu oraz konkurencje drużynowe, które sprawdzały umiejętność współpracy i współdziałania. Oczywiście na wesoło, choć najbardziej zaangażowani i zgrani byli nagradzani specjalnymi pucharami. Swoje trofea otrzymali również zwycięzcy, a o 20:00, cały festiwal zakończyła wspólna kolacja w Sukiennicach na Rynku Głównym.
 
Kajetan Cyganik
 
Olsztyn: Rodzinny Festyn z Rugby KNK7: Powołania na GPS w Kazaniu - Aktualizacja

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Zlin, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 30
2 Budowlani Łódź SA 7 27
3 MKS Ogniwo Sopot 7 24
4 RC Lechia Gdańsk 7 14
5 KS Budowlani Lublin 7 4
6 RC Orkan Sochaczew 7 3
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 4 15
3 RzKS Juvenia Kraków 4 10
2 RC Arka Gdynia 4 10
4 KS Budowlani Łódź 4 5

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 70% Powinno zostać 14% Można zlikwidować 10% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 104

10.325.211 liczba odwiedzin od
01.01.2014