POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.589.554 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Krakow Rugby Festival - 3 dni z jajem28.06.2017

 
Trzy dni spotkań ludzi, dla których rugby jest pasją i jednym z ważniejszych elementów życia. Tak można po krótce opisać tegoroczny Krakow Rugby Festival, który do stolicy Małopolski przyciągnął drużyny z Anglii, Szkocji, Francji, Holandii oraz... Wenezueli. Zmagania na wyremontowany boisku Juvenii Kraków wygrała drużyna West of Scotland przed Orquideas Negras z Wenezueli oraz gospodarzami*.
 
Festiwal rugby pod Wawelem rozpoczął się już w piątek od spotkania wszystkich drużyn w klubie „Dżumandżi”. Przy muzyce granej na żywo, zawodnicy mieli okazję poznać się zanim stanęli naprzeciwko siebie na murawie. Niektórzy mieli jednak tę okazję już wcześniej. W czwartek wenezuelski zespół Orquideas Negras zmierzył się z Juvenią Kraków na boisku Uniwersytetu Jagiellońskiego po drugiej stronie Błoń. W grze bez kopów, Smoki wygrały 20:15 po zaciętym i twardym spotkaniu. W poczynania obu drużyn wkradło się sporo chaosu, jednak żadnej ze stron nie można odmówić walki.
 
W sobotę, podczas rywalizacji turniejowej gra toczyła się już na innych zasadach. Drużyny liczyły po 10 graczy, a mecze rozgrywano w systemie 2x8 min. W rogu od strony Błoń stanęły namioty wojskowe, służące rugbistom za szatnie, które stworzyły namiastkę obozu, w którym każdy zespół wywiesił swoją flagę narodową. Na boisku toczyła się zacięta walka i od początku można było upatrywać faworytów w Szkotach, Wenezuelczykach, Polakach i Francuzach. Doskonale prezentowali się również Holendrzy z David's Angels. Niestety spóźnili się na zawody i otrzymali jeden walkower, a kolejnego dnia nie przystąpili do fazy finałowej z powodu pośpiechu w drodze na samolot... Szkoda bo zapowiadała się naprawdę ciekawa i wyrównana rywalizacja.
 
Po pierwszym dniu zmagań do półfinałów zakwalifikowała się Juvenia Kraków, Orquideas Negras, Messier oraz West of Scotland. Krakowianom przyszło zmierzyć się ze Szkotami. Po wyrównanej walce ulegli 28:38 i pozostał im mecz przeciwko Messier o miejsce na podium. Francuzów udało się pokonać 26:19, a w finale West of Scotland 24:22 odprawili pierwszy skład Orquideas Negras. Drugi skład Juvenii, w którym występowali głównie weterani, zakończył turniej na 8 miejscu.
Kolejność turnieju*: 
01.West of Scotland (Szkocja)
02.Orquideas Negras I (Wenezuela)
03.Juvenia Kraków
04.Messier RFC (Francja)
05.Selby RFC (Anglia)
06.Orquideas Negras II
07.Oper Othis (Francja)
08.Juvenia Krakow II
09.Selby RFC II
10.Fraserburgh RFC (Szkocja)
11.David's Angels (Holandia)
* - wyniki w załączniku PDF
 
Bezpośrednio po zakończeniu zmagań sportowych rozpoczął się koncert zespołu oraz konkurencje drużynowe, które sprawdzały umiejętność współpracy i współdziałania. Oczywiście na wesoło, choć najbardziej zaangażowani i zgrani byli nagradzani specjalnymi pucharami. Swoje trofea otrzymali również zwycięzcy, a o 20:00, cały festiwal zakończyła wspólna kolacja w Sukiennicach na Rynku Głównym.
 
Kajetan Cyganik
 
Olsztyn: Rodzinny Festyn z Rugby KNK7: Powołania na GPS w Kazaniu - Aktualizacja

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 6 19
3 RC Orkan Sochaczew
7 12
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 6 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

9.589.554 liczba odwiedzin od
01.01.2014