POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 166

8.479.838 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Krakow Rugby Festival - 3 dni z jajem28.06.2017

 
Trzy dni spotkań ludzi, dla których rugby jest pasją i jednym z ważniejszych elementów życia. Tak można po krótce opisać tegoroczny Krakow Rugby Festival, który do stolicy Małopolski przyciągnął drużyny z Anglii, Szkocji, Francji, Holandii oraz... Wenezueli. Zmagania na wyremontowany boisku Juvenii Kraków wygrała drużyna West of Scotland przed Orquideas Negras z Wenezueli oraz gospodarzami*.
 
Festiwal rugby pod Wawelem rozpoczął się już w piątek od spotkania wszystkich drużyn w klubie „Dżumandżi”. Przy muzyce granej na żywo, zawodnicy mieli okazję poznać się zanim stanęli naprzeciwko siebie na murawie. Niektórzy mieli jednak tę okazję już wcześniej. W czwartek wenezuelski zespół Orquideas Negras zmierzył się z Juvenią Kraków na boisku Uniwersytetu Jagiellońskiego po drugiej stronie Błoń. W grze bez kopów, Smoki wygrały 20:15 po zaciętym i twardym spotkaniu. W poczynania obu drużyn wkradło się sporo chaosu, jednak żadnej ze stron nie można odmówić walki.
 
W sobotę, podczas rywalizacji turniejowej gra toczyła się już na innych zasadach. Drużyny liczyły po 10 graczy, a mecze rozgrywano w systemie 2x8 min. W rogu od strony Błoń stanęły namioty wojskowe, służące rugbistom za szatnie, które stworzyły namiastkę obozu, w którym każdy zespół wywiesił swoją flagę narodową. Na boisku toczyła się zacięta walka i od początku można było upatrywać faworytów w Szkotach, Wenezuelczykach, Polakach i Francuzach. Doskonale prezentowali się również Holendrzy z David's Angels. Niestety spóźnili się na zawody i otrzymali jeden walkower, a kolejnego dnia nie przystąpili do fazy finałowej z powodu pośpiechu w drodze na samolot... Szkoda bo zapowiadała się naprawdę ciekawa i wyrównana rywalizacja.
 
Po pierwszym dniu zmagań do półfinałów zakwalifikowała się Juvenia Kraków, Orquideas Negras, Messier oraz West of Scotland. Krakowianom przyszło zmierzyć się ze Szkotami. Po wyrównanej walce ulegli 28:38 i pozostał im mecz przeciwko Messier o miejsce na podium. Francuzów udało się pokonać 26:19, a w finale West of Scotland 24:22 odprawili pierwszy skład Orquideas Negras. Drugi skład Juvenii, w którym występowali głównie weterani, zakończył turniej na 8 miejscu.
Kolejność turnieju*: 
01.West of Scotland (Szkocja)
02.Orquideas Negras I (Wenezuela)
03.Juvenia Kraków
04.Messier RFC (Francja)
05.Selby RFC (Anglia)
06.Orquideas Negras II
07.Oper Othis (Francja)
08.Juvenia Krakow II
09.Selby RFC II
10.Fraserburgh RFC (Szkocja)
11.David's Angels (Holandia)
* - wyniki w załączniku PDF
 
Bezpośrednio po zakończeniu zmagań sportowych rozpoczął się koncert zespołu oraz konkurencje drużynowe, które sprawdzały umiejętność współpracy i współdziałania. Oczywiście na wesoło, choć najbardziej zaangażowani i zgrani byli nagradzani specjalnymi pucharami. Swoje trofea otrzymali również zwycięzcy, a o 20:00, cały festiwal zakończyła wspólna kolacja w Sukiennicach na Rynku Głównym.
 
Kajetan Cyganik
 
Olsztyn: Rodzinny Festyn z Rugby KNK7: Powołania na GPS w Kazaniu - Aktualizacja

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 24% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 166

8.479.838 liczba odwiedzin od
01.01.2014