POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Konferencja Licencyjna MKJ - Sprawozdanie22.01.2018

 
W dniach 20-21.01.2018 w Sali konferencyjnej hotelu Meksyk oraz obiektach sportowych AWF Warszawa odbyła się konferencja  licencyjna dla trenerów posiadających uprawnienia MKJ.
 
W konferencji wzięło udział 43 trenerów prowadzących szkolenie w grupach młodzieżowych oraz 20 zaczynających budowanie drużyn w swoich klubach.
 
W ciągu dwóch dni trenerzy realizowali założenia konferencji, tj.:
- Przeprowadzenie warsztatów w zakresie wybranych elementów techniki indywidualnej gry w rugby w kategorii młodzik, kadet, junior
- Wskazanie konieczności zwiększenia poziomu przygotowania fizycznego zawodników poprzez szkolenie w klubach rugby z zachowaniem koniecznych właściwości treningu w poszczególnych kategoriach wiekowych (technika wykonywania ćwiczeń, obciążenia)
- Wskazanie konieczności podniesienia poziomu umiejętności indywidualnych zawodników poprzez szkolenie w klubach rugby z zachowaniem stopniowania procesu treningowego w poszczególnych kategoriach wiekowych (nauka, doskonalenie)
- Wypracowanie wniosków w zakresie podniesienia poziomu przygotowania fizycznego i umiejętności indywidualnych poprzez optymalizację procesu szkoleniowego w klubach rugby.
 
Na siłowni ciężarowej AWF, trener przygotowania fizycznego Tomasz Grodecki prowadził warsztaty podczas których prezentował: podstawy przygotowania fizycznego w kat. młodzik, technikę wykonywania ćwiczeń  w kat. kadet, program przygotowania fizycznego w kat. junior.
 
Kolejne warsztaty odbywały się w Sali konferencyjnej oraz sali do sztuk walki. Prowadzący trenerzy: Krzysztof Krzewicki, Grzegorz Kacała i Krzysztof Okapa w swoich prezentacjach wskazywali na konieczność zwiększenia poziomu szkolenia w klubach w takich aspektach jak obrona indywidualna i zespołowa, podania i chwyty piłki, przejście linii korzyści w konfrontacji 1x1, selekcja i specyfika szkolenia na pozycjach łączników młyna i ataku.
 
W pierwszym dniu konferencji uczestników odwiedził trener reprezentacji seniorów XV, Duaine Lindsay, który w krótkiej prezentacji przedstawił zarys swojego planu pracy z kadrą narodową.
 
Na każdym etapie warsztatów bardzo aktywnie włączali się obecni i byli zawodnicy reprezentacji Polski, którzy jednocześnie prowadzą szkolenie w grupach młodzieżowych w swoich klubach.
Szczególne podziękowania za pomoc podczas prezentacji ćwiczeń, dzielenie się swoją wiedzą boiskową i trenerską składamy dla Macieja Stachury, Łukasza Szostka i Wojciecha Piotrowicza.
 
Założenia konferencji zostały w pełni zrealizowane. Został wypracowany wniosek o konieczności rozdzielenia konferencji MKJ na dwa kolejne panele dla trenerów mniej i bardziej zaawansowanych. Ten wniosek realizowany będzie w kolejnej edycji konferencji licencyjnej.  
 
Jacek Zalejarz
Kierownik Wyszkolenia PZR
 
7: Sprawozdanie z Izraela Jarosz zastąpił Odolińskiego w Juvenii
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Budowlani Łódź SA 0 0
2 MKS Ogniwo Sopot 0 0
3 MKS Pogoń Siedlce 0 0
4 RC Lechia Gdańsk 0 0
5 RC Orkan Sochaczew 0 0
6 KS Budowlani Lublin 0 0
7 OKS Skra Warszawa 0 0
8 RzKS Juvenia Kraków 0 0
9 RC Arka Gdynia 0 0
10 KS Budowlani Łódź 0 0