POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 166

8.482.271 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Konferencja Licencyjna MKJ - Sprawozdanie22.01.2018

 
W dniach 20-21.01.2018 w Sali konferencyjnej hotelu Meksyk oraz obiektach sportowych AWF Warszawa odbyła się konferencja  licencyjna dla trenerów posiadających uprawnienia MKJ.
 
W konferencji wzięło udział 43 trenerów prowadzących szkolenie w grupach młodzieżowych oraz 20 zaczynających budowanie drużyn w swoich klubach.
 
W ciągu dwóch dni trenerzy realizowali założenia konferencji, tj.:
- Przeprowadzenie warsztatów w zakresie wybranych elementów techniki indywidualnej gry w rugby w kategorii młodzik, kadet, junior
- Wskazanie konieczności zwiększenia poziomu przygotowania fizycznego zawodników poprzez szkolenie w klubach rugby z zachowaniem koniecznych właściwości treningu w poszczególnych kategoriach wiekowych (technika wykonywania ćwiczeń, obciążenia)
- Wskazanie konieczności podniesienia poziomu umiejętności indywidualnych zawodników poprzez szkolenie w klubach rugby z zachowaniem stopniowania procesu treningowego w poszczególnych kategoriach wiekowych (nauka, doskonalenie)
- Wypracowanie wniosków w zakresie podniesienia poziomu przygotowania fizycznego i umiejętności indywidualnych poprzez optymalizację procesu szkoleniowego w klubach rugby.
 
Na siłowni ciężarowej AWF, trener przygotowania fizycznego Tomasz Grodecki prowadził warsztaty podczas których prezentował: podstawy przygotowania fizycznego w kat. młodzik, technikę wykonywania ćwiczeń  w kat. kadet, program przygotowania fizycznego w kat. junior.
 
Kolejne warsztaty odbywały się w Sali konferencyjnej oraz sali do sztuk walki. Prowadzący trenerzy: Krzysztof Krzewicki, Grzegorz Kacała i Krzysztof Okapa w swoich prezentacjach wskazywali na konieczność zwiększenia poziomu szkolenia w klubach w takich aspektach jak obrona indywidualna i zespołowa, podania i chwyty piłki, przejście linii korzyści w konfrontacji 1x1, selekcja i specyfika szkolenia na pozycjach łączników młyna i ataku.
 
W pierwszym dniu konferencji uczestników odwiedził trener reprezentacji seniorów XV, Duaine Lindsay, który w krótkiej prezentacji przedstawił zarys swojego planu pracy z kadrą narodową.
 
Na każdym etapie warsztatów bardzo aktywnie włączali się obecni i byli zawodnicy reprezentacji Polski, którzy jednocześnie prowadzą szkolenie w grupach młodzieżowych w swoich klubach.
Szczególne podziękowania za pomoc podczas prezentacji ćwiczeń, dzielenie się swoją wiedzą boiskową i trenerską składamy dla Macieja Stachury, Łukasza Szostka i Wojciecha Piotrowicza.
 
Założenia konferencji zostały w pełni zrealizowane. Został wypracowany wniosek o konieczności rozdzielenia konferencji MKJ na dwa kolejne panele dla trenerów mniej i bardziej zaawansowanych. Ten wniosek realizowany będzie w kolejnej edycji konferencji licencyjnej.  
 
Jacek Zalejarz
Kierownik Wyszkolenia PZR
 
7: Sprawozdanie z Izraela Jarosz zastąpił Odolińskiego w Juvenii

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 24% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 166

8.482.271 liczba odwiedzin od
01.01.2014