POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Kolorowe rugby na Krakow Rugby Festival02.07.2018

 
W dniach 23-24 czerwca br. po raz trzeci na stadionie Juvenii odbył się Kraków Rugby Festival - wielkie, międzynarodowe święto miłośników owalnej piłki. W tym roku po raz pierwszy, poza zespołami męskimi pojawiły się drużyny kobiece, które rywalizowały w odmianie siedmioosobowej. Panowie tradycyjnie już walczyli w 10-osobowych składach. Co ciekawe najlepsza okazała się drużyna z... Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Krakow Rugby Festival przyzwyczaił już zawodników oraz kibiców do niezwykle radosnej atmosfery i choć w tym roku pogoda nie sprzyjała leżakowaniu i okołoboiskowej integracji, każdy wywiózł z Błoń całą moc pozytywnych wspomnień. Rywalizacja po raz kolejny znalazła się na drugim planie. Na pierwszym miejscu była czysta radość i pasja. Pasja gry, spotykania ludzi o podobnym systemie wartości z innych części świata, nawiązywania znajomości i wspólnej zabawy.
 
Oczywiście nie oznaczało to braku walki na murawie. Tutaj zgodnie z zasadą rywalizowano o każdy centymetr boiska, by po ostatnim gwizdku podać sobie ręce i wspólnie cieszyć się tzw. "trzecią połową". Juvenia okazała się dość gościnna, głównie ze względu na finałowy turniej mistrzostw Polski w Rugby 7, na który pojechało 12 najlepszych zawodników. Mimo to „Smoki” postarały się o trzecie miejsce w zmaganiach, przed Amerykanami, Niemcami i Anglikami. Zmagania wygrała drużyna Barrel House RFC ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Drugie miejsce przypadło Szkotom z North Berwick.
 
Bardzo dobre, drugie miejsce wywalczyły rugbistki Juvenii, które nie często można oglądać w akcji na własnym boisku. „Smoczyce” uległy tylko Hampstead Ladies z Anglii. Tuż za podium uplasowała się drużyna Doha Ladies z Kataru.
Trzydniowe "zabawy z jajem" zakończył koncert na żywo oraz rywalizacja w konkurencjach pozarugbowych. Drużyny wzięły choćby udział w wyścigu noszenia kolegów na noszach, czy śpiewaniu pieśni narodowych po porządnym wdechu z butli z helem.
 
Wyniki zmagań sportowych:
Klasyfikacja turnieju mężczyzn (R-10):
1. Barrel House RFC (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
2. North Berwick (Szkocja)
3. RzKS Juvenia Kraków
4. Houston Oilers (USA)
5. Lucky Rovers RFC (Niemcy)
6. Plymouth University (Anglia)
Klasyfikacja turnieju kobiet (R-7)
1. Hampstead Ladies (Anglia)
2. RzKS Juvenia Kraków
3. Hampstead Ladies II (Anglia)
4. Doha Ladies (Katar)
 
Kajetan Cyganik
 
WGPS7: Relacja z Marcoussis Francuski sukces, czyli nadzieja dla polskiego rugby jest w siódemkach
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11