POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Kolejny rok, kolejny do przodu krok!06.01.2017


Czas podsumowań, patrzenia wstecz, a zarazem w przyszłość. Koniec roku 2016 i początek Nowego Roku Rugby 2017.
 
Trzymając się tradycji także i my -PromoRugby- chcielibyśmy w kilku zdaniach opisać to, co w tym mijającym roku 2016 przeżyliśmy. W kilku zdaniach ciężko będzie to ująć, zważywszy na ilość emocji w nim goszczących na wszystkich stadionach rugby. Mecze reprezentacji Polski 15, kobiet, kadry 7 i sukces rugby na wózkach to piękne chwile wspomnień. Grand Prix Seven Series w Gdyni i możliwość rywalizacji z elitą Europy na polskich stadionach to przedsmak historycznych olimpijskich zmagań rugby 7. Od rewelacyjnych meczów klubowych po boiska międzynarodowe, mnóstwo walki na boisku cieszącej oczy kibiców. Rok 2016 to rok Budowlanych Łódź SA, zdobywców Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski Ekstraligi, brawa dla RC Lechii Gdańsk za kolejne mistrzostwo w Rugby 7, brawa dla Sopot Beach Rugby za kolejną fantastyczną plażową imprezę. Brawa dla kibiców, zawodników, wszystkich sponsorów i ludzi wspierających polskie rugby. 
 
Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować Wam- kibicom rugby z wielkim sercem. Nim udowodniliście, że rugby to coś więcej niż sport. Dla nas 2016 to przede wszystkim wielki zastrzyk wiary w ludzi. Zaczynając od początku - dzięki Waszemu wsparciu udało się stworzyć największą rugbową flagę sektorową (50m x 10m), zebraliśmy ponad 7 tysięcy złotych. Dzięki Wam udało się pomóc kilku osobom - charytatywna zbiórka na rehabilitację Mateusza Woronko, pomoc dla Jacka na odbudowę Zielonego Domku, czy świąteczna aukcja wspierająca dom pod Cyprysami w Gdańsku. Uśmiech na twarzach naszych Przyjaciół jest bezcenny. Niech ta moc wróci do Was z tysiąckrotną siłą!!! Dziękujemy. 
 
Nas to także napędza i daje wielką wiarę w sens kontynuowania przygody PromoRugby. 2016 to rok pracy. Prowadzenie strony i portali stało się ciężką pracą dziennikarską, polem do popisów dla grafików, realizacji filmowych, fotografii i wielu innych spraw towarzyszących. 
To ekipa PromoRugby pracująca sercem bez profitów, zarywająca noce, poświęcająca wolny czas, by stworzyć rzetelne źródło informacji dla każdego kibica rugby. To czas poświęcony bezinteresownie pasji i, co najważniejsze, poczucie celu i wiara w potrzebę kontynuacji. Ilość pracy, którą wkładamy w prowadzenie PromoRugby jest nieadekwatna do możliwości, jakie zyskaliśmy. Dzięki Wam stworzyliśmy coś, dzięki czemu możemy sprawiać radość innym, nieść pomoc i uśmiech ludziom, którzy nie zawsze mają tyle szczęścia. Tysiące wyrazów, setki opisów i grafik towarzyszących meczom rugby w zamian za uśmiech ludzi, którym umożliwiliśmy przeżywanie rugby jest dla nas największą nagrodą i mobilizacją. Dlatego 2017 jeszcze mocniej Rugby !!! Z Wami dzięki Wam Promorugby
 
Trzech rugbistów w "dwudziestce" Dziennika Bałtyckiego Nowe zasady dotyczące szarży na zawodniku
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11