POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

Kolejne szkolenie dla trenerów i nauczycieli27.09.2017

 
Szkolenie dla nauczycieli i trenerów w ramach projektu "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży"
 
W dniach 22-24 września br. w Jarocinie w Hotelu Jarota odbyła się ogólnopolska konferencja szkoleniowa dla nauczycieli i trenerów zaangażowanych w projekcie „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży".
 
Uczestnicy szkolenia zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich skupiała się tylko na formie bezkontaktowej rugby, druga z grup natomiast to nauczyciele i trenerzy, którzy rozpoczęli swoją przygodę z Rugby TAG, a obecnie chcą zaczerpnąć wiedzy na temat rugby z elementami szarży w kategorii żak. Tematyka konferencji została zrealizowana w sześciu panelach. Jednym z nich była prezentacja gier i zabaw, opracowanych wcześniej przez nauczycieli i trenerów łączących. Istotnymi tematami, którym poświęconą dużą część szkolenia były również podstawy sędziowania rugby i Rugby TAG oraz bezpieczeństwo gry na kontakcie. Nauczyciele i trenerzy w ostatni dzień szkolenia uczestniczyli w roli sędziów podczas Regionalnego Turnieju Dzieci i Młodzieży - Turniej Nadziei Olimpijskich w Jarocinie.
Zajęcia w trakcie szkolenia prowadzili Jakub Lisiewski, Sebastian Berestek, Bartosz Włodarek i Krzysztof Krzewicki - nadzorujący rozwój sportowy projektu oraz Mateusz Boruta - koordynator administracyjny programu.  
 
Wnioskiem płynącym ze wspólnej pracy jest konieczność opracowania przewodnika dla osób zainteresowanych rugby w szkole, który będzie zawierał wskazówki dotyczące m.in. organizacji zajęć oraz turniejów. 
 
Jednocześnie zgodnie z umową informujemy wszystkie osoby, które są zaangażowane w roli trenerów i nauczycieli w projekcie, a nie wzięły udziału w konferencji (lub nie uczestniczyły w całości) o obowiązku przeprowadzeniu  dodatkowego turnieju z udziałem minimum 5 drużyn do końca października 2017. Do czasu wykonania obowiązku zostaną wstrzymane wynagrodzenia. 
 
Zakres obowiązków nauczycieli i trenerów zgodnie z umowami zlecenia: „Wzięcie udziału w konferencjach szkoleniowych dla nauczycieli. Miejsce i termin zostaną wskazane przez Zleceniodawcę. W przypadku uzasadnionej nieobecności (przypadek losowy, zwolnienie lekarskie) na konferencji nauczyciel jest zobowiązany do zorganizowania w swojej szkole dodatkowego turnieju Rugby TAG z okazji np. Mikołajek. O miejscu, terminie i uczestnikach tego turnieju nauczyciel jest zobowiązany powiadomić swojego trenera łączącego i oficera/koordynatora.”
 
Mateusz Boruta
 
Weterani grali w Krakowie RWC 2023: Prezentacja kandydatów
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11