POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 69

9.967.448 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Kolejne szkolenie dla trenerów i nauczycieli27.09.2017

 
Szkolenie dla nauczycieli i trenerów w ramach projektu "Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży"
 
W dniach 22-24 września br. w Jarocinie w Hotelu Jarota odbyła się ogólnopolska konferencja szkoleniowa dla nauczycieli i trenerów zaangażowanych w projekcie „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży".
 
Uczestnicy szkolenia zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich skupiała się tylko na formie bezkontaktowej rugby, druga z grup natomiast to nauczyciele i trenerzy, którzy rozpoczęli swoją przygodę z Rugby TAG, a obecnie chcą zaczerpnąć wiedzy na temat rugby z elementami szarży w kategorii żak. Tematyka konferencji została zrealizowana w sześciu panelach. Jednym z nich była prezentacja gier i zabaw, opracowanych wcześniej przez nauczycieli i trenerów łączących. Istotnymi tematami, którym poświęconą dużą część szkolenia były również podstawy sędziowania rugby i Rugby TAG oraz bezpieczeństwo gry na kontakcie. Nauczyciele i trenerzy w ostatni dzień szkolenia uczestniczyli w roli sędziów podczas Regionalnego Turnieju Dzieci i Młodzieży - Turniej Nadziei Olimpijskich w Jarocinie.
Zajęcia w trakcie szkolenia prowadzili Jakub Lisiewski, Sebastian Berestek, Bartosz Włodarek i Krzysztof Krzewicki - nadzorujący rozwój sportowy projektu oraz Mateusz Boruta - koordynator administracyjny programu.  
 
Wnioskiem płynącym ze wspólnej pracy jest konieczność opracowania przewodnika dla osób zainteresowanych rugby w szkole, który będzie zawierał wskazówki dotyczące m.in. organizacji zajęć oraz turniejów. 
 
Jednocześnie zgodnie z umową informujemy wszystkie osoby, które są zaangażowane w roli trenerów i nauczycieli w projekcie, a nie wzięły udziału w konferencji (lub nie uczestniczyły w całości) o obowiązku przeprowadzeniu  dodatkowego turnieju z udziałem minimum 5 drużyn do końca października 2017. Do czasu wykonania obowiązku zostaną wstrzymane wynagrodzenia. 
 
Zakres obowiązków nauczycieli i trenerów zgodnie z umowami zlecenia: „Wzięcie udziału w konferencjach szkoleniowych dla nauczycieli. Miejsce i termin zostaną wskazane przez Zleceniodawcę. W przypadku uzasadnionej nieobecności (przypadek losowy, zwolnienie lekarskie) na konferencji nauczyciel jest zobowiązany do zorganizowania w swojej szkole dodatkowego turnieju Rugby TAG z okazji np. Mikołajek. O miejscu, terminie i uczestnikach tego turnieju nauczyciel jest zobowiązany powiadomić swojego trenera łączącego i oficera/koordynatora.”
 
Mateusz Boruta
 
Weterani grali w Krakowie RWC 2023: Prezentacja kandydatów

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Do ustalenia, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Women Grand Prix Series 2018
Kazań, 01.09.2018 - 02.09.2018

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 8 29
3 RC Orkan Sochaczew
8 11
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 7 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 78% Powinno zostać 14% Można zlikwidować 4% Nie mam zdania 3% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 69

9.967.448 liczba odwiedzin od
01.01.2014