POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.038.235 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Kolegium Sędziów o weryfikacji boisk12.09.2017

 
W związku z trudnościami podczas meczów ligowych oraz turniejów Rugby 7 związanych ze stanem boisk, Kolegium Sędziów pragnie przypomnieć, że sędziowie są zobligowani do weryfikacji tylko i wyłącznie stanu boiska na którym mają się odbyć zawody, a jedynymi przepisami jakie obowiązuję nas na dzień dzisiejszy są przepisy World Rugby.
Kolegium Sędziów informuje iż w zakresie obowiązków sędziego jest weryfikacja placu gry zgodnie z przepisami Word Rugby (pkt. 1.1 do 1.6).
Na dzień dzisiejszy żaden z regulaminów PZR nie stanowi inaczej i przy braku weryfikacji boisk że strony Związku, sędziowie będą dopuszczali do zawodów tylko na boiskach spełniających wymagania przepisów gry, zawartych w wytycznych Word Rugby. 
Jednocześnie informujemy iż, zapis z punktu 1.6 (a) a w szczególności 1.6 (b): 
 „1.6. Reklamacje dotyczące boiska 
(a) Reklamacje którejkolwiek z drużyn dotyczące boiska lub jego oznakowania muszą zostać zakomunikowane sędziemu przed rozpoczęciem spotkania. 
  (b) Sędzia powinien znaleźć rozwiązanie, lecz w żadnym wypadku nie powinien rozpocząć spotkania, jeśli jakakolwiek część boiska byłaby uznana jako niebezpieczna.”
będzie stanowił główną wytyczną dla wszystkich sędziów przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu zawodów a każdorazowe nie dopuszczenie do meczu będzie wynikało tylko z przepisów i troski o bezpieczeństwo zawodników. 
Jako Kolegium Sędziów pragniemy przypomnieć, że przepisy stanowią jednoznacznie o odpowiedzialności za dopuszczenie do zawodów i żaden z sędziów pod rygorem kary nie dopuści i nie weźmie na siebie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo zawodników kosztem odbycia zawodów za wszelką cenę. 
 
Przewodniczący Kolegium Sędziów 
Wiesław Piotrowicz
 
Regulamin Mistrzostw Polski Kobiet Zgłoszenia na kusy-szkolenie MKJ

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 15
2 RC Orkan Sochaczew
6
3 RC Lechia Gdańsk 5
4 RC Arka Gdynia 4
5 KS Budowlani Łódź 0
  Grupa B    
1 MKS Ogniwo Sopot 2 10 
2 MKS Pogoń Siedlce 2
3 KS Budowlani Lublin 2
4 OKS Skra Warszawa 3
5 RzKS Juvenia Kraków 3

 Wyniki

9.038.235 liczba odwiedzin od
01.01.2014