Kiszyniów: Mołdawia v Polska 48:2515.11.2014

Reprezentacja Polski uległa w Kiszyniowie Mołdawii 25:48, gospodarze wygraną zawdzięczają głównie przewadze fizycznej młyna, który był kluczem do zwyciestwa w tym spotkaniu, m.in dwukrotnie wepchnął naszą formację na pole punktowe, a jego zawodnicy zdobyli sześć z ośmiu przyłożeń.

Zaczęliśmy od prowadzenia 3:0 po karnym celnie kopniętym przez Dawida Banaszka, ale kolejne minuty to czas o którym wszyscy by chcieli zapomnieć. Gospodarze szybko odrobili straty, a w 34 minucie prowadzili aż 31:3 i zaczęło "pachnieć" wysoką porazką. Na szczęcie nasz zespół się zmobilizował i przed przerwą zdobywając przyłozenie, podwyzszenie i punkty z karnego zmniejszył przewagę do 31:13. Po zmianie stron przyłozyli gospodarze, ale kolejne akcje w wykonaniu Polskiej drużyny przyniosły dwa przyłozenia Tomasza Rokickiego i zmianę wyniku na 36:25. W ostatnim kwadransie mołdawski młyn wykonał dwie akcje ofensywne zdobywając kolejne przyłożenia, które ustaliły wynik na 48:25. Mołdawia wygrywając z bonusem awansowała na pozycję lidera tabeli Dywizji B1 spychają nasz zespół na drugie miejsce.

Puchar Narodów Europy: Kiszyniów, 15.11.2014
Mołdawia v Polska 48:25 (31:13)
Punkty: Mołdawia- Oleg Prepelita 20 (4P), Mihai Golubenco 6 (3pd), Dumitru Arhip 5 (P), Vasili Buzgan 5 (P), Gheorghe Gajion 5 (P), Titica Veaceslav 5 (karna piątka), Creig Felston 2 (pd); Polska- Tomasz Rokicki 10 (2P), Dawid Banaszek 10 (2pd, 2K), Robert Kwiatkowski 5 (P).
Skład: 1.Kwiatkowski Rafał (57 Chróściel Adrian), 2.Bobryk Kamil (72 Bartkowiak Daniel), 3.Bysewski Radosław (41 Buczek Grzegorz), 4.Karpiński Piotr I, 5.Karpiński Piotr II, 6.Płonka Marek Jr., 7.Bartoszek Mateusz, 8.Dąbrowski Paweł (43 Mirosz Michał), 9.Szostek Łukasz (43 Janeczko Rafał), 10.Banaszek Dawid, 11.Rokicki Tomasz, 12.Szrejber Rafał, 13.Rakowski Radosław, 14.Kwiatkowski Robert (43 Sirocki Szymon), 15.Popławski Dawid (57 Przychocki Marek).
Rezerwa: 19.Majcher Cyprian.
Kadra: Manager- Brażuk Maciek, Trener- Płonka Marek, II trener- Komisarczuk Dariusz, Fizjoterapeuta- Mosiński Eliasz, Lekarz- Iwańczuk Kamil, Kierownik- Witczak Grzegorz, Asystent- Plenkowski Tomasz.
Sędziowali: Guiseppe Vivarini, Andrea Spadoni, Nicola Franzoi; komisarz: Giovanni Morandin (wszyscy Włochy).