POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 106

10.335.870 liczba odwiedzin od
01.01.2014

KNK U16/U18: Konsultacja w Myślenicach 03.04.2017

 
W dniach 21-26.03.2017 r. w Myślenicach odbyła się konsultacja Kadr Narodowych U16 oraz U18 Kobiet. Szeroka kadra uczestniczyła w szkoleniu obejmującym obronę zespołową oraz stałe fragmenty gry. Zawodniczki pracowały dość intensywnie, biorąc udział w 18 jednostkach zajęć (maty, boisko, analizy wideo) od wczesnych godzin porannych do późnych wieczornych. 
 
Zajęcia odbywały się w systemie: trening poranny – technika indywidualna, trening do południa umiejętności zespołowe i gry, trening popołudniowy – umiejętności zespołowe i gra właściwa. Każda gra właściwa była nagrywana i analizowana podczas sesji wieczornej, w czasie której zawodniczki mogły na bieżąco analizować swoje poczynania, otrzymując niezbędny feedback przed kolejnym dniem konsultacji.
 
Końcowym etapem obozu kadry było sprawdzenie umiejętności w rywalizacji podczas meczów sparingowych rozegranych z drużyną Juvenii Kraków. Przez dwie godziny rozegrano kilka spotkań w formacie 2 x 7 minut. Juvenia zagrała uporządkowaną grę. Można uznać, że zawodniczki kadr młodzieżowych zrealizowały w czasie test meczów zadania obrony i SFG w 100%, dominując w młynie i aucie, a także prawidłowo organizując struktury obrony zespołowej. W bardzo poprawny sposób prowadziły grę w tych fazach. Poprawy zdecydowanie wymaga gra w ataku i często zaangażowanie w obronie indywidualnej. W ataku poza niezorganizowaną strukturą dużą rolę odgrywały braki umiejętności indywidualnych w kontakcie i przy grze penetracyjnej. 
 
Wszystkie zawodniczki kadr młodzieżowych przygotowują się do Turnieju Nadziei Olimpijskich, którego gospodarzem jest Polska (Kraków). W poprzednim roku organizatorem były Czechy. Ponadto reprezentacja rozegra w tym roku mecze w Austrii. Najstarsze zawodniczki (rocznik 1999 i 2000) rozpoczęły wspomnianą konsultacją cykl przygotowań do Mistrzostw Europy do lat 18 w Andorze, we wrześniu bieżącego roku. 
Ewidentnie dużą i silną grupę stanowią zawodniczki z kadry młodszej 2001 i 2002. Wyróżniającym się młodym talentem jest Sandra Kłak (Orkan Sochaczew), która na chwilę obecną z powodzeniem mogłaby stanowić podstawę kadry starszej. Sandra Kłak oraz Magdalena Knowa (kapitan reprezentacji U18 i dominująca od wielu lat zawodniczka kategorii młodzieżowych, Juvenia Kraków) miały okazję uczestniczyć już w konsultacji seniorek, kadry trenera Janusza Urbanowicza. W nowych pokoleniach rugbystek mocno wyróżniała się również Paulina Michalak (Posnania Poznań), która miała okazję ogrywać się w II zespole Black Roses w poprzedniej rundzie Mistrzostw Polski Kobiet. 
 
Zawodniczki, które mają szansę zasilić szeregi reprezentacji na Mistrzostwa Europy w Andorze z pewnością zobaczymy na boiskach ligowych: Klaudię Kowalczyk, Urszulę Madoń w zespole Rugby Gietrzwałd; Zuzannę Sadowską i Magdalenę Knowa w Juvenii Kraków; Sandrę Beszterda, Paulinę Michalak, Natalię Furman oraz Julię Matuszewską w Posnanii Poznań.
 
Arkadiusz Mąkina
 
Europejska Liga Mistrzów 1/4 Ekstraliga: Dwie niespodzianki w sobotę

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Czechy Polska

Rugby Europe Trophy
Zlin, 29.09.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 30
2 Budowlani Łódź SA 7 27
3 MKS Ogniwo Sopot 7 24
4 RC Lechia Gdańsk 7 14
5 KS Budowlani Lublin 7 4
6 RC Orkan Sochaczew 7 3
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 4 15
3 RzKS Juvenia Kraków 4 10
2 RC Arka Gdynia 4 10
4 KS Budowlani Łódź 4 5

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 70% Powinno zostać 14% Można zlikwidować 10% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 106

10.335.870 liczba odwiedzin od
01.01.2014