POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Zgrupowanie w Tel Avivie08.02.2017

 
Zgrupowanie KNK7 - Tel Aviv (Izrael) 02-06.02.2017
 
Początek lutego Kadra Narodowa Kobiet Rugby 7 spędziła w Tel Avivie gdzie, na zaproszenie Israel Rugby Union, odbyła zgrupowanie i kilka gier kontrolnych z reprezentacją tego kraju. W piątek, 2 lutego br., o świcie nasza kadra zameldowała się w ośrodku przygotowań Wingate Institute, położonym nad Morzem Śródziemnym. Temperatura powietrza 18 st i doskonale przygotowane boiska sprawiły, że nasze reprezentantki nie mogły się doczekać treningów.
 
Pierwszy z nich odbył się o godz. 16.00 i prowadzony był wspólnie przez naszego trenera Janusza Urbanowicza oraz trenera kadry Izraela Nimiego Kaplan oraz jego asystenta, byłego reprezentanta RPA, Howarda Noble. Udział w nim wzięły również nasze ubiegłoroczne rywalki z Mistrzostw Europy. Zajęcia przebiegały bardzo intensywnie a ćwiczono głównie odpowiednie zachowanie podczas gry w kontakcie i przegrupowaniach. Trzygodzinną harówkę zakończono krótkimi sekwencjami kontynuacji gry po stałych fragmentach, czyli młynach i autach. Wieczorem kadra spotkała się w sali konferencyjnej gdzie na dużym ekranie analizowano przebieg treningu.
 
W sobotę, 3 lutego, nasza kadra odbyła dwa treningi. Pierwszy z nich trwał 2,5 godz. a trener Urbanowicz narzucił szybkie tempo wyciskając z dziewczyn siódme poty. Skupił się ponownie na grze w kontakcie a przede wszystkim na prawidłowym i zdecydowanym „czyszczeniu” oraz sięganiu po piłkę w ruck’ach. Wieczorny trening miał podobny przebieg do piątkowego z tym, że skupiono się na szarżach i grze „jeden na jednego”. Dużą aktywnością wykazywał się Howard Noble, który swoje siódemkowe doświadczenie starał się przekazać jak największej ilości zawodniczek. Po zajęciach podczas powrotu do hotelu naszym dziewczynom towarzyszyła niespotykana…cisza. To było najlepsze świadectwo rzetelnie wykonanej pracy.
Nie był to jednak koniec kadrowego dnia, gdyż sobotnią kolację przygotowały dla nas reprezentantki Izraela. Było bardzo smacznie, gwarno i radośnie, były wspólne podziękowania i żarty, była atmosfera przyjaźni, która w rugby ma tak istotne znaczenie. Biało-czerwone zawodniczki bardzo wszystkich zaskoczyły wręczając gospodyniom zgrupowania pamiątkowe koszulki, które zresztą sfinansowały z własnych środków. Mimo zmęczenia i późnych godzin wieczornych, na ich prośbę odbyła się jeszcze analiza sobotnich treningów, podczas której objaśnieniom trenera Urbanowicza wtórowało rozmasowywanie obolałych barków.
 
W niedzielne przedpołudnie kadra wybrała się na dwugodzinny spacer po Tel Avivie zwiedzając stare miasto i regenerując siły przed wieczornymi grami kontrolnymi. Mecze rozpoczęły się o godz. 16.00 i odbyło się ich w sumie 4 przy dość licznej widowni. Trener podzielił kadrę na 2 zespoły, które rozegrały w każdym ze spotkań po jednej połowie. Poniżej składy zespołów i wyniki poszczególnych gier:
Zespół A: Laura Abucewicz, Hanna Maliszewska, Anna Klichowska, Angelika Piekorz, Marta Jarecka, Marta Grudzińska, Sylwia Gołda
Zespół B: Marlena Mroczyńska, Agnieszka Kowalczyk, Klaudia Oboza, Małgorzata Kłos, Marta Jarecka, Monika Pietrzak, Marta Stachura
 
Mecz 1: Polska v Izrael   29:0 (17:0)
punkty: Gołda 5, Klichowska 10, Grudzińska 2, Mroczyńska 7, Pietrzak 5
Mecz 2: Polska v Izrael   29:0 (19:0)
punkty: Gołda 10, Grudzińska 9, Mroczyńska 5, Jarecka 5
Mecz 3: Polska v Izrael   34:5 (10:5)
punkty: Klichowska 5, Grudzińska 5, Kowalczyk 9, Pietrzak 5, Stachura 5, Mroczyńska 5
Mecz 4: Polska v Izrael   31:0 (12:0)
punkty: Klichowska 5, Grudzińska 7, Stachura 5, Kowalczyk 2, Oboza 5, Mroczyńska 7
 
Po zakończeniu rywalizacji i wspólnej kolacji tradycyjnie odbyła się analiza niedzielnych spotkań. Potem, gdy do wyjazdu na lotnisko zostały zaledwie 3 godziny, dziewczyny zdecydowały się spędzić ten czas razem wybierając się na spacer na pobliską plażę. Potwierdziły tym samym, że coraz lepiej rozumieją się zarówno na boisku jak i poza nim. 
Zgrupowanie w Tel Avivie uważam za doskonałe pod względem szkoleniowym oraz integracyjnym. Możliwość przeprowadzenia treningów w świetnych warunkach klimatycznych i sportowych oraz odbycia gier z dobrej klasy przeciwnikiem, z pewnością wpłynie pozytywnie na przygotowania kadry kobiet do tegorocznych Mistrzostw Europy. Teraz oczekujemy na rewizytę drużyny z Izraela, która ma nastąpić na przełomie kwietnia i maja, z nadzieją na dłuższą współpracę naszych reprezentacji. 
 
Dziękuję Polskiemu Związkowi Rugby za przygotowanie zgrupowania, Maćkowi Brażukowi i przyjaciołom kadry za wsparcie oraz trenerowi i zawodniczkom za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę, jaką stworzyli w kadrze kobiet.
 
Piotr Kwidziński
kierownik KNK7
 
Zdjęcia KNK7 i Ilia Yefimovich
 
Bobryk: Przed nami ciężkie 4 mecze RET: Kadra na Portugalia v Polska
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Master Pharm Łódź Pogoń Awenta Siedlce

Transmisja z meczu Ekstraligi
Łódź, 29.09.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 3 14
2 MKS Ogniwo Sopot 3 10
3 RzKS Juvenia Kraków 3 10
4 RC Orkan Sochaczew 3 9
5 OKS Skra Warszawa 2 6
6 Pogoń Awenta Siedlce 2 5
7 RC Lechia Gdańsk 3 5
8 RC Arka Gdynia 3 1
9 KS Budowlani Lublin 2 0