POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.761.866 liczba odwiedzin od
01.01.2014

KNK7: Relacja z turnieju w Dubaju07.12.2017

 
Zgrupowanie KNK7 Warszawa/Dubaj 26.11-02.12.2017
 
Zgrupowanie przed wylotem na turniej Emirates Dubai 7’s Kadra Narodowa Kobiet Rugby 7 rozpoczęła w niedzielę 26 listopada br. treningiem na warszawskim Bemowie. Trener Janusz Urbanowicz w kilku słowach przypomniał zawodniczkom, czego od nich oczekuje podczas treningów oraz meczów, po czym rozpoczął pierwszą z pięciu sesji treningowych, które odbyły się na boiskach naszej stolicy.
We wtorek 28 listopada reprezentacja wyruszyła do Dubaju, gdzie po zakwaterowaniu i jednym dniu aklimatyzacji, rozpoczęła rywalizację w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie. Warto zaznaczyć, iż kadra kobiet wystąpiła w turnieju Invitation International Women, do którego dostała specjalne zaproszenie od organizatorów, a nie jak w roku ubiegłym, kiedy to udział w tym turnieju poprzedzony był staraniami naszego sztabu i Polskiego Związku Rugby. To oczywiście efekt dobrych występów naszej kadry w minionym roku, która staje się rozpoznawalna nie tylko w Europie.
 
Czwartek 30 grudnia był pierwszym i ponownie najcięższym dniem turniejowym dla naszych zawodniczek. W debiutującym meczu spotkaliśmy się z reprezentacją Walii, z którą w tym roku dwukrotnie przegraliśmy. Niestety i tym razem musieliśmy uznać wyższość „wyspiarek”, chociaż było to najbardziej zacięte z dotychczasowych spotkań.
Polska v Walia 7:26 (0:14)
Punkty: Singel 5, Jaszczyszyn 2
 
W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z angielską drużyną MoSistas. Po nieudanej pierwszej połowie nasze dziewczyny pokazały, że potrafią się podnieść, a do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele gdyż zakończyły mecz na polu punktowym rywalek jednak bez uznanego przyłożenia.
Polska v MoSistas 14:15 (0:10)
punkty: Jaszczyszyn 9, Korona 5
 
Trzeci grupowy pojedynek stoczyliśmy z drugą reprezentacją Rosji. Do tego meczu przystąpiliśmy bez Anny Klichowskiej, a w jego trakcie plac gry opuściła Marlena Mroczyńska, które odniosły, na szczęście, niegroźne kontuzje. Po znakomitym początku niestety ulegliśmy Rosjankom w końcówce tego również niezwykle zaciętego spotkania.
Polska v Rosja II 10:19 (10:7)
punkty: Mroczyńska 5, Pietrzak 5
 
Kadra kobiet zajęła ostatnie, czwarte, miejsce w grupie, dlatego w drugim jego dniu uczestniczyła w rozgrywkach o miejsca 9-12 czyli Challenge Trophy. W piątkowych zmaganiach nasze dziewczyny lepiej poradziły sobie z arabskim słońcem i pokazały swoje prawdziwe oblicze, prezentując poprawną i dynamiczną grę. W półfinale grupy pokonały w dobrym stylu amerykański zespół WR Ravens. 
Polska v WR Ravens 28:10 (21:5)
punkty: Pamięta 10, Jaszczyszyn 8, Korona 5, Paszczyk 5
 
W finale Challenge Trophy Polki ponownie spotkały się z drużyną MoSistas, skutecznie rewanżując się za porażkę z poprzedniego dnia, zajęły 9 miejsce w turnieju zdobywając puchar Challenge Trophy.
Polska v MoSistas 27:14 (12:7)
punkty: Paszczyk 10, Korona 10, Pamięta 5, Jaszczyszyn 2
 
Turniej w Dubaju ponownie był dla Kadry Narodowej Kobiet ogromnym „zastrzykiem” doświadczeń. Rywalizując z dobrymi drużynami na wyrównanym poziomie ogromną rolę odgrywają detale w zachowaniu na boisku oraz ilość popełnionych błędów. Cieszy fakt, że możemy konfrontować nasze umiejętności w tak znakomitych turniejach i w tak doborowym gronie, gdyż tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wykonać kolejny krok naprzód. Pozytywnie postrzegamy też wcielanie do reprezentacji nowych zawodniczek, które przebiega bez utraty jakości w grze. To oczywiście zasługa trenera Urbanowicza, który systematycznie pracuje nad tym, aby kibicom rugby w Polsce przysporzyć jeszcze wiele emocji i radości.
Dziękuję za zaangażowanie zawodniczkom, sztabowi i wszystkim uczestniczącym w zorganizowaniu zgrupowania.
 
Kierownik KNK7
 
Polska reprezentacja kobiet rozwija się coraz bardziej Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 8 29
3 RC Orkan Sochaczew
8 11
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 7 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

9.761.866 liczba odwiedzin od
01.01.2014