POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Relacja z turnieju w Dubaju07.12.2017

 
Zgrupowanie KNK7 Warszawa/Dubaj 26.11-02.12.2017
 
Zgrupowanie przed wylotem na turniej Emirates Dubai 7’s Kadra Narodowa Kobiet Rugby 7 rozpoczęła w niedzielę 26 listopada br. treningiem na warszawskim Bemowie. Trener Janusz Urbanowicz w kilku słowach przypomniał zawodniczkom, czego od nich oczekuje podczas treningów oraz meczów, po czym rozpoczął pierwszą z pięciu sesji treningowych, które odbyły się na boiskach naszej stolicy.
We wtorek 28 listopada reprezentacja wyruszyła do Dubaju, gdzie po zakwaterowaniu i jednym dniu aklimatyzacji, rozpoczęła rywalizację w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów na świecie. Warto zaznaczyć, iż kadra kobiet wystąpiła w turnieju Invitation International Women, do którego dostała specjalne zaproszenie od organizatorów, a nie jak w roku ubiegłym, kiedy to udział w tym turnieju poprzedzony był staraniami naszego sztabu i Polskiego Związku Rugby. To oczywiście efekt dobrych występów naszej kadry w minionym roku, która staje się rozpoznawalna nie tylko w Europie.
 
Czwartek 30 grudnia był pierwszym i ponownie najcięższym dniem turniejowym dla naszych zawodniczek. W debiutującym meczu spotkaliśmy się z reprezentacją Walii, z którą w tym roku dwukrotnie przegraliśmy. Niestety i tym razem musieliśmy uznać wyższość „wyspiarek”, chociaż było to najbardziej zacięte z dotychczasowych spotkań.
Polska v Walia 7:26 (0:14)
Punkty: Singel 5, Jaszczyszyn 2
 
W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z angielską drużyną MoSistas. Po nieudanej pierwszej połowie nasze dziewczyny pokazały, że potrafią się podnieść, a do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele gdyż zakończyły mecz na polu punktowym rywalek jednak bez uznanego przyłożenia.
Polska v MoSistas 14:15 (0:10)
punkty: Jaszczyszyn 9, Korona 5
 
Trzeci grupowy pojedynek stoczyliśmy z drugą reprezentacją Rosji. Do tego meczu przystąpiliśmy bez Anny Klichowskiej, a w jego trakcie plac gry opuściła Marlena Mroczyńska, które odniosły, na szczęście, niegroźne kontuzje. Po znakomitym początku niestety ulegliśmy Rosjankom w końcówce tego również niezwykle zaciętego spotkania.
Polska v Rosja II 10:19 (10:7)
punkty: Mroczyńska 5, Pietrzak 5
 
Kadra kobiet zajęła ostatnie, czwarte, miejsce w grupie, dlatego w drugim jego dniu uczestniczyła w rozgrywkach o miejsca 9-12 czyli Challenge Trophy. W piątkowych zmaganiach nasze dziewczyny lepiej poradziły sobie z arabskim słońcem i pokazały swoje prawdziwe oblicze, prezentując poprawną i dynamiczną grę. W półfinale grupy pokonały w dobrym stylu amerykański zespół WR Ravens. 
Polska v WR Ravens 28:10 (21:5)
punkty: Pamięta 10, Jaszczyszyn 8, Korona 5, Paszczyk 5
 
W finale Challenge Trophy Polki ponownie spotkały się z drużyną MoSistas, skutecznie rewanżując się za porażkę z poprzedniego dnia, zajęły 9 miejsce w turnieju zdobywając puchar Challenge Trophy.
Polska v MoSistas 27:14 (12:7)
punkty: Paszczyk 10, Korona 10, Pamięta 5, Jaszczyszyn 2
 
Turniej w Dubaju ponownie był dla Kadry Narodowej Kobiet ogromnym „zastrzykiem” doświadczeń. Rywalizując z dobrymi drużynami na wyrównanym poziomie ogromną rolę odgrywają detale w zachowaniu na boisku oraz ilość popełnionych błędów. Cieszy fakt, że możemy konfrontować nasze umiejętności w tak znakomitych turniejach i w tak doborowym gronie, gdyż tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wykonać kolejny krok naprzód. Pozytywnie postrzegamy też wcielanie do reprezentacji nowych zawodniczek, które przebiega bez utraty jakości w grze. To oczywiście zasługa trenera Urbanowicza, który systematycznie pracuje nad tym, aby kibicom rugby w Polsce przysporzyć jeszcze wiele emocji i radości.
Dziękuję za zaangażowanie zawodniczkom, sztabowi i wszystkim uczestniczącym w zorganizowaniu zgrupowania.
 
Kierownik KNK7
 
Polska reprezentacja kobiet rozwija się coraz bardziej Ogólnopolski Finał Szkolnej Ligi Rugby Tag
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11