POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 166

8.482.128 liczba odwiedzin od
01.01.2014

KNK7: Relacja ze zgrupowania w Ossie01.11.2016

 
W dniach 28-30.10.2016, w Hotelu Ossa, odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Kobiet Rugby 7. W piątek wieczorem wszyscy zostali, jak zawsze, gorąco powitani w „domu polskiego rugby” przez jego gospodarza Marka Parjaszewskiego. Tego wieczoru zawodniczki obejrzały wspólnie i na dużym ekranie kilka swoich meczów z tegorocznych mistrzostw Europy. Podczas tego spotkania trener Janusz Urbanowicz podzielił 23 powołane kadrowiczki na 3 zespoły, dając dziewczynom wolną rękę w wyborze pozycji, na których będą grały. Oto składy poszczególnych zespołów:
Zespół A: Hanna Maliszewska, Sylwia Rolka, Anna Sadowska, Sandra Kłak, Marta Grudzińska, Marta Stachura, Paulina Kucia
Zespół B: Klaudia Oboza, Laura Abucewicz, Marlena Mroczyńska, Sylwia Łuksik, Małgorzata Kłos, Agnieszka Kowalczyk, Monika Pietrzak, Weronika Świstak
Zespół C: Anna Klichowska, Marta Jarecka, Patrycja Sierżanowska, Aleksandra Drozd, Angelika Piekorz, Magdalena Knowa, Katarzyna Paszczyk, Katarzyna Stępińska.
 
Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę rano na boisku w Białej Rawskiej przy zmiennej i niezbyt przyjaznej pogodzie. Mecze odbywały się w wymiarze 2 x 10 minut, a punktacja liczona była za przyłożenia.
Wyniki sesji porannej:
Zespół A - Zespół B   4 : 3
Zespół B - Zespół C   1 : 6
Zespół C - Zespół A   6 : 1
Wyniki sesji popołudniowej:
Zespół A - Zespół C   1 : 0
Zespół C - Zespół B   3 : 4
Popołudniowe rozgrywki zostały przerwane przez nawałnicę, a kontuzje Kasi Paszczyk i Ani Klichowskiej wyeliminowały je z dalszych meczów. Sobotni wieczór kadra spędziła ponownie przed dużym ekranem analizując odbyte mecze. 
W niedzielę rano zawodniczki przystąpiły do ostatniej sesji meczowej, która zakończyła się wynikami:
Zespół B - Zespół C   1 : 4
Zespół A - Zespół B   0 : 9
Zespół C - Zespół A   4 : 3
 
Dwudniowe zawody sędziowała Aneta Bejm, której dziękujemy za profesjonalizm i cierpliwe tłumaczenie podejmowanych decyzji zarówno na boisku jak i podczas analiz.
Wszystkie kadrowiczki wykazały ogromne zaangażowanie podczas rywalizacji. Motywacja, zawziętość, sportowa agresja jaką prezentowały na boisku, wzbudziła uznanie nawet wśród postronnych obserwatorów zawodów, a jakość gry nie pogarszała się nawet podczas zmiennych i bardzo nieprzyjaznych warunków atmosferycznych. Dziewczyny udowodniły tym samym, że przygodę z reprezentacją Polski traktują bardzo poważnie i z należytym szacunkiem. Niezwykle udany debiut w seniorskiej kadrze zaliczyły młode zawodniczki: Magda Knowa i Sandra Kłak, które w niczym nie ustępowały bardziej doświadczonym koleżankom.

Przed nami jeszcze dwa turnieje na krajowym podwórku, a potem udział reprezentacji Polski w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Dubaju. Trener Janusz Urbanowicz jak zwykle nie będzie miał łatwych decyzji w wyborze ścisłej kadry, ale patrząc na postępy zawodniczek, powoli kształtuje mu się pełnowartościowe zaplecze. Życzymy kadrze powodzenia a kontuzjowanym zawodniczkom szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej formy.
 
Piotr Kwidziński
Kierownik KNK7
 
Zarządzenie Komisji Gier i Dyscypliny Listopadowe tournee po Europie

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 24% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 166

8.482.128 liczba odwiedzin od
01.01.2014