POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Relacja ze zgrupowania w Ossie01.11.2016

 
W dniach 28-30.10.2016, w Hotelu Ossa, odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej Kobiet Rugby 7. W piątek wieczorem wszyscy zostali, jak zawsze, gorąco powitani w „domu polskiego rugby” przez jego gospodarza Marka Parjaszewskiego. Tego wieczoru zawodniczki obejrzały wspólnie i na dużym ekranie kilka swoich meczów z tegorocznych mistrzostw Europy. Podczas tego spotkania trener Janusz Urbanowicz podzielił 23 powołane kadrowiczki na 3 zespoły, dając dziewczynom wolną rękę w wyborze pozycji, na których będą grały. Oto składy poszczególnych zespołów:
Zespół A: Hanna Maliszewska, Sylwia Rolka, Anna Sadowska, Sandra Kłak, Marta Grudzińska, Marta Stachura, Paulina Kucia
Zespół B: Klaudia Oboza, Laura Abucewicz, Marlena Mroczyńska, Sylwia Łuksik, Małgorzata Kłos, Agnieszka Kowalczyk, Monika Pietrzak, Weronika Świstak
Zespół C: Anna Klichowska, Marta Jarecka, Patrycja Sierżanowska, Aleksandra Drozd, Angelika Piekorz, Magdalena Knowa, Katarzyna Paszczyk, Katarzyna Stępińska.
 
Rywalizacja rozpoczęła się w sobotę rano na boisku w Białej Rawskiej przy zmiennej i niezbyt przyjaznej pogodzie. Mecze odbywały się w wymiarze 2 x 10 minut, a punktacja liczona była za przyłożenia.
Wyniki sesji porannej:
Zespół A - Zespół B   4 : 3
Zespół B - Zespół C   1 : 6
Zespół C - Zespół A   6 : 1
Wyniki sesji popołudniowej:
Zespół A - Zespół C   1 : 0
Zespół C - Zespół B   3 : 4
Popołudniowe rozgrywki zostały przerwane przez nawałnicę, a kontuzje Kasi Paszczyk i Ani Klichowskiej wyeliminowały je z dalszych meczów. Sobotni wieczór kadra spędziła ponownie przed dużym ekranem analizując odbyte mecze. 
W niedzielę rano zawodniczki przystąpiły do ostatniej sesji meczowej, która zakończyła się wynikami:
Zespół B - Zespół C   1 : 4
Zespół A - Zespół B   0 : 9
Zespół C - Zespół A   4 : 3
 
Dwudniowe zawody sędziowała Aneta Bejm, której dziękujemy za profesjonalizm i cierpliwe tłumaczenie podejmowanych decyzji zarówno na boisku jak i podczas analiz.
Wszystkie kadrowiczki wykazały ogromne zaangażowanie podczas rywalizacji. Motywacja, zawziętość, sportowa agresja jaką prezentowały na boisku, wzbudziła uznanie nawet wśród postronnych obserwatorów zawodów, a jakość gry nie pogarszała się nawet podczas zmiennych i bardzo nieprzyjaznych warunków atmosferycznych. Dziewczyny udowodniły tym samym, że przygodę z reprezentacją Polski traktują bardzo poważnie i z należytym szacunkiem. Niezwykle udany debiut w seniorskiej kadrze zaliczyły młode zawodniczki: Magda Knowa i Sandra Kłak, które w niczym nie ustępowały bardziej doświadczonym koleżankom.

Przed nami jeszcze dwa turnieje na krajowym podwórku, a potem udział reprezentacji Polski w bardzo silnie obsadzonym turnieju w Dubaju. Trener Janusz Urbanowicz jak zwykle nie będzie miał łatwych decyzji w wyborze ścisłej kadry, ale patrząc na postępy zawodniczek, powoli kształtuje mu się pełnowartościowe zaplecze. Życzymy kadrze powodzenia a kontuzjowanym zawodniczkom szybkiego powrotu do zdrowia i pełnej formy.
 
Piotr Kwidziński
Kierownik KNK7
 
Zarządzenie Komisji Gier i Dyscypliny Listopadowe tournee po Europie
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11