banner

POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 222

8.733.597 liczba odwiedzin od
01.01.2014

KNK7: Relacja z Brisbane, vol. 210.02.2018


ZGRUPOWANIE KNK7 BRISBANE 27.01-06.02.2018

Piątek 02 lutego był kolejnym dniem zgrupowania w Brisbane, który KNK7 rozpoczęła solidnym treningiem, ostatnim przed rywalizacją w turnieju Super 7's. Drugą połowę tego dnia kadra spędziła na festynie zorganizowanym z okazji rozpoczęcia sezonu przez klub Queensland Reds, podczas którego odbyła się prezentacja szerokiej kadry oraz mecz pokazowy. Większość z nas mogła pierwszy raz zobaczyć na żywo spotkanie Rugby XV na tak wysokim poziomie, w którym zmierzyły się pierwszy i drugi zespół popularnych w Brisbane Reds'ów. Widowiskowa i jakże szybka gra, perfekcyjnie wykonywane stałe fragmenty, sposób sędziowania oraz zachowanie kibiców czyli to wszystko zwane kulturą rugby wywarło na nas ogromne wrażenie. Smaczku dodał fakt iż w pierwszym składzie Queensland Reds wystąpił nasz rodak Adam Korczyk, którego rodzice towarzyszyli nam na trybunach. Po takim zastrzyku rugby nasze dziewczyny były gotowe na walkę o punkty.
 
Rozpoczęły ją w sobotę 03.02 spotkaniem z reprezentacją USA, które rozgrywane było w strugach deszczu. Pomimo udanego początku i bardzo dobrej grze w obronie, w drugiej połowie Amerykanki przechyliły szalę zwycięstwa na swoja korzyść:
Polska v USA 5:19 (5:7)
punkty: Klichowska 5
Drugi mecz również przyszło nam rozgrywać deszczowej aurze. W spotkaniu z Francją najbardziej widoczny był brak doświadczenia, które wciąż musimy zdobywać. Były to najlepsze zawody w wykonaniu naszej reprezentacji, gdzie prawie cały czas byliśmy w posiadaniu piłki a chwile nieuwagi kosztowały nas stratę punktów:
Polska v Francja 7:17 (0:12)
punkty: Paszczyk 5, Jaszczyszyn 2
W spotkaniu w Walią, naszym ostatnim rywalem w fazie grupowej, dały o sobie znać trudy poprzednich potyczek i przy ambitnej postawie naszych dziewczyn musieliśmy uznać wyższość wyspiarek:
Polska v Walia 10:33 (5:14)
punkty: Paszczyk 5, Mroczyńska 5
 
Drugi dzień turnieju Super 7's rozpoczęliśmy meczem z dobrze znaną nam reprezentacją Szwecji. Biało-czerwone zagrały bardzo ofensywnie lecz nie ustrzegły się błędów w obronie i to wyrównane spotkanie zakończyło się niekorzystnym wynikiem:
Polska v Szwecja 12:20 (7:10)
punkty: Paszczyk 10, Jaszczyszyn 2
Kolejnym rywalem naszych pań był drugi zespół Queensland Academy i wreszcie, po zaciętej walce zwłaszcza w drugiej połowie, rozstrzygnęły one mecz na swoją korzyść:
Polska v Queensland Academy 2 14:5 (14:5)
punkty: Paszczyk 5, Korona 5, Jaszczyszyn 4
W ostatnim swoim meczu turnieju Super 7's Polki  spotkały się z reprezentacją Papua Nowa Gwinea, która w tym roku zadebiutowała w cyklu World Series, ulegając jednak znów po zaciętym meczu:
Polska v Papua Nowa Gwinea 10:22 (5:10)
punkty: Klichowska 5, Paszczyk 5
 
Turniej w australijskim Brisbane KNK7 zakończyła na 14 miejscu, ale tylko laik uznałby ten wynik za porażkę. Wśród tak znamienitych zespołów tylko kadry Polski i Szwecji można traktować jako „egzotyczne”. Poparciem tego stwierdzenia niech będzie przykład Queensland Academy, w której na co dzień trenuje ponad 100 dziewczyn, czyli prawie tyle ile regularnie gra w polskiej lidze kobiet. Nasze reprezentantki zaprezentowały się bardzo dobrze, prezentując ogromną determinację i zaangażowanie. Pokazały też, że w wyszkoleniu technicznym nie odbiegamy od światowej czołówki i aby się zbliżyć do poziomu zawodowych drużyn konieczna jest praca nad przygotowaniem motorycznym.
 
Wracamy z Australii, rugbowego raju, gdzie w każdym parku ludzie bawią się jajowatą piłką, gdzie na ulicy pozdrawiają się widząc podobnych sobie pasjonatów, gdzie na każdym kroku czuć szacunek i miłość do tej dyscypliny i jej kulturę. Wracamy przesiąknięci tym klimatem, pełni animuszu do dalszej pracy, bogatsi o kolejne doświadczenia, których skarbnicą są takie turnieje jak Super 7's. Wracamy dziękując wszystkim Polakom z Brisbane za wspaniały doping, a w szczególności p. Dorocie Szweryn z Polskiej Szkoły Sobotniej. Wracamy z nadzieją, że polecimy tam za rok jeszcze silniejsi.
 
Kierownik KNK7
 
Lechia w "Duże jest piękne" Rugby Europe Championship, 1 kolejka

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Portugalia

Rugby Europe Trophy
Łódź, 24.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 8% Holandia 9% Mołdawia 7% Polska 28% Portugalia 41% Szwajcaria 8%

Wszystkich głosów 222

8.733.597 liczba odwiedzin od
01.01.2014