POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy Holandia Mołdawia Polska Portugalia Szwajcaria

Wszystkich głosów 162

8.462.622 liczba odwiedzin od
01.01.2014

KNK7: Polki grały w Dubaju07.12.2016


Zgrupowanie KNK7 Ossa/ Turniej Dubaj 27.11-04.12.2016
 
O przygotowaniach Kadry Narodowej Kobiet rugby 7 do turnieju w Dubaju pisałem już w krótkiej relacji z Hotelu Ossa. Warto wspomnieć o miłej niespodziance, jaką przygotowali dla naszej kadry właściciele firmy BingoSpa. Przy spotkaniu, w świątecznej atmosferze, dziewczyny znalazły pod choinką piękne komplety reprezentacyjnej odzieży. Kadra przybyła do Dubaju we wtorek w późnych godzinach wieczornych, natomiast środę spędziła na aklimatyzacji spacerując po tym, zbudowanym z rozmachem, mieście. 
 
Czwartek 1 grudnia był pierwszym i zarazem najcięższym dniem turniejowym dla naszych zawodniczek. W debiutującym meczu spotkaliśmy się z mistrzyniami Australii, czyli zespołem Tribe 7’s, który w swoich szeregach miał kilka złotych medalistek z ostatnich igrzysk olimpijskich. Niestety przegraliśmy ten mecz wysoko, chociaż jego przebieg był zacięty, a o wyniku zdecydowała zbyt duża ilość niewymuszonych błędów.
Polska v Tribe 7’s (Australia) 0:41 (0:22)
 
W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z drużyną Ireland Development Women, czyli zapleczem pierwszej reprezentacji Irlandii. Pomimo że i ten mecz zakończył się niekorzystnym wynikiem, dziewczyny zaprezentowały się bardzo pozytywnie, grając swoje uporządkowane rugby.
Polska v Irlandia A 12:24 (7:14)
punkty: Pietrzak 5, Stachura 5, Jaszczyszyn 2
 
Gdy w pierwszej relacji ze zgrupowania pisałem o tym, że nasze dziewczyny są w stanie sprawić niespodziankę, to udowodniły to w trzecim meczu z reprezentacją Kenii. W tym meczu wychodziło prawie wszystko i mimo iż przez 2 minuty graliśmy w osłabieniu (żółta kartka), nasza żeńska kadra pokazała swój prawdziwy charakter. Uczestniczki igrzysk olimpijskich z Afryki zostały pokonane po niemałym dreszczowcu, gdyż decydujące punkty zostały przez nas zdobyte w ostatnich sekundach meczu. Była to jedyna porażka Kenii w fazie grupowej i ogromny sukces biało-czerwonej reprezentacji.
Polska v Kenia Lionesses 19:14 (7:14)
punkty: Klichowska 5, Pietrzak 5, Stachura 5, Jaszczyszyn 4
 
W ostatnim meczu grupowym kadra Polski spotkała się z reprezentacją Belgii. Rywalki zaprezentowały odmienny skład i jakość gry niż na początku tego roku, gdy graliśmy z nimi w turnieju w Gent (Belgia). Gra naszej drużyny nie wyglądała tak źle jak wskazuje wynik, a wpływ na jego wysokość miały z pewnością 2 żółte kartki, jakie otrzymaliśmy podczas tego spotkania.
Polska v Belgia 5:28 (0:21)
punkty: Klichowska 5 
 
Kadra kobiet zajęła ostatnie, piąte, miejsce w grupie turnieju, dlatego w drugim jego dniu miała do rozegrania tylko jedno spotkanie z reprezentacją Ugandy o miejsce 9. Nasze przeciwniczki we wszystkich swoich meczach nie odniosły ani jednego zwycięstwa i chociaż nie prezentowały się mocno fizycznie okazały się wymagającym przeciwnikiem grającym szybkie i twarde rugby. Polki poradziły sobie, pomimo utraty punktów już na początku meczu, grając cierpliwie to co potrafią najlepiej.
Polska v Gazelles (Uganda) 15:7 (5:7)
punkty: Pietrzak 5, Klichowska 5, Kowalczyk 5
Sobotni, ostatni, dzień turnieju zawodniczki spędziły na stadionie śledząc poczynania najlepszych drużyn na świecie w rozgrywkach World Rugby Sevens Series.
 
Turniej w Dubaju był najtrudniejszym z dotychczasowych, w których wzięła udział Kadra Narodowa Kobiet pod wodzą trenera Janusza Urbanowicza. Przyszło się jej mierzyć z drużynami z najwyższej światowej półki i z różnych stron świata. Dodatkowym „przeciwnikiem” naszych dziewczyn był z pewnością 35-stopniowy upał, w którym rozgrywały wszystkie mecze, a chociaż nie uskarżały się i nie szukały w tym wytłumaczenia przegranych, widać było jak bardzo wszechobecne słońce dało się im we znaki. Dały się również zauważyć różnice w sędziowaniu, gdzie arbitrzy nagradzali szybką i twardą, ale zdecydowaną grę, natomiast nieubłaganie karali wszelkie „zabijanie” gry i dyskusje. Kadrowiczki są niezmiernie szczęśliwe z możliwości konfrontacji z zawodowymi drużynami na perfekcyjnie zorganizowanym turnieju. W drodze powrotnej słychać było jak wielkie wrażenie wywarł na nich ten turniej i jakim był olbrzymim zastrzykiem doświadczeń i motywacji do pracy. W perspektywie przyszłorocznych startów jest to bardzo dobry prognostyk.
 
Zgrupowanie w Ossie i udział w turnieju w Dubaju nie odbyłyby się bez dobrej organizacji i wsparcia wielu osób. Dlatego pragniemy gorąco podziękować Polskiemu Związkowi Rugby za przygotowanie i możliwość udziału w turnieju oraz Robertowi Małolepszemu, Maćkowi Brażukowi, Markowi Parjaszewskiemu, przyjaciołom i kibicom za wszelką pomoc, zainteresowanie, rugbowe serce i wiarę w Kadrę Narodową Kobiet. 
 
Piotr Kwidziński
kierownik KNK7

Małopolskie: Półfinałowy turniej SLRT Śląskie: Półfinałowy turniej SLRT

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Holandia Polska

Rugby Europe Trophy
Amsterdam, 03.03.2018

Informacje dla MEDIÓW

NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Kwalifikacje do WRWSS
Hong Kong, 05.04.2018 - 06.04.2018

Tabela Ekstraligi

  RC Arka Gdynia    
  Budowlani Łódź SA    
  KS Budowlani Lublin
   
  KS Budowlani Łódź    
  RzKS Juvenia Kraków    
  RC Lechia Gdańsk    
  MKS Ogniwo Sopot    
  RC Orkan Sochaczew    
  MKS Pogoń Siedlce    
  RKS Skra Warszawa    

 Wyniki

SONDA

Kto wygra Rugby Europe Trophy 2017/2018?

Czechy 9% Holandia 10% Mołdawia 8% Polska 23% Portugalia 43% Szwajcaria 7%

Wszystkich głosów 162

8.462.622 liczba odwiedzin od
01.01.2014