POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

KNK7: Konsultacja Ossa, Turniej Sochaczew11.05.2017

 
Konsultacja KNK7 - Ossa/Sochaczew  04-07.05.2017
 
Pierwszy majowy weekend Kadra Narodowa Kobiet Rugby 7 spędziła na konsultacji w Ossie, gdzie towarzyszyły jej: reprezentacja Izraela oraz zespół Tabusoro Angel’s. Do dyspozycji trenera Janusza Urbanowicza stawiło się 20 zawodniczek, które selekcjoner podzielił na 2 zespoły o następujących składach:
Kadra A: Zuzanna Bąk, Aleksandra Drozd, Sylwia Gołda, Marta Grudzińska, Marta Jarecka, Małgorzata Kłos, Klaudia Oboza, Barbara Pach, Marta Stachura, Katarzyna Stępińska
Kadra B: Karolina Jaszczyszyn, Kinga Karlińska, Anna Klichowska, Julita Kołodziej, Agnieszka Kowalczyk, Hanna Maliszewska, Marlena Mroczyńska, Angelika Piekorz, Monika Pietrzak, Weronika Świstak
W czwartek i piątek zespoły odbyły łącznie 3 wspólne treningi, na których przeprowadzono również gry kontrolne. W sobotę w Sochaczewie odbył się turniej towarzyski, w którym ze względu na lekkie urazy, nie mogły zaprezentować się Karolina Jaszczyszyn i Marta Grudzińska. 
 
Wyniki sobotnich meczów:
Polska A v Tabusoro Angel’s 7:7 (7:0)
punkty: Oboza 5, Jarecka 2
Polska B v Izrael 29:0 (12:0)
punkty: Pietrzak 10, Świstak 5, Piekorz 5, Kołodziej 5, Mroczyńska 2, Kowalczyk 2
Polska A v Izrael 12:17 (0:12)
punkty: Oboza 5, Stachura 5, Jarecka 2
Polska B v Tabusoro Angel’s 42:0 (27:0)
punkty: Mroczyńska 12, Kołodziej 10, Piekorz 10, Karlińska 10
Polska A v Polska B 0:38 (0:17)
punkty: Klichowska 10, Świstak 10, Pietrzak 5, Karlińska 5, Kowalczyk 4, Mroczyńska 4
Izrael v Tabusoro Angel’s 17:12 (12:12)
Mecz o miejsce 3: Polska A v Tabusoro Angel’s 27:14 (17:7)
punkty: Oboza 10, Jarecka 10, Bąk 5, Drozd 2
Mecz o miejsce 1: Polska B v Izrael 43:0 (19:0)
punkty: Mroczyńska 13, Pietrzak 10, Klichowska 5, Karlińska 5, Kowalczyk 5, Świstak 5
 
Był to ostatni sprawdzian szerokiej kadry kobiet przed trudnym turniejem w Amsterdamie oraz Mistrzostwami Europy, a trenera czekają teraz niełatwe decyzje przy ustalaniu ostatecznego składu. 
Zgrupowanie w Ossie i turniej w Sochaczewie odbyły się dzięki serdeczności i zaangażowaniu wielu osób, którym składamy podziękowania, a te szczególne kierujemy do Marka Parjaszewskiego i Macieja Brażuka.
 
Kierownik KNK7
 
Rozgrywki Dzieci i Młodzieży 13 Memoriał Mikiciuka: Turniej mini żaków
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11