KNK7: Hong Kong WRWSS04.04.2019

W pierwszym dniu turnieju eliminacyjnego do World Rugby Women's Sevens Series w Hong Kongu reprezentacja Polski kobiet rozegrała trzy mecze grupowe. Prowadząc z Brazylią 12:7 nasze dziewczyny straciły przyłożenie w ostatnich minutach ulegając 12:14. Wyrównany był też drugi grupowy mecz z Argentyną, nieznaczna porażka 19:24 pozostawiła duży niedosyt tym bardziej, że przegrywając 0:17 nasz zespół doprowadził do wyniku 19:17. Jednak prawdziwy dreszczowiec to mecz z Kazachstanem, Polki długo prowadziły 5:0 by po przerwie stracić dwa przyłożenia na 5:10, w ostatniej minucie zdobyły przyłożenie na remis, a podwyższenie wykonane już po gwizdku sędzi dało zwycięstwo 12:10.

Polska v Brazylia 12:14 (7:7)
Polska v Argentyna 19:24 (7:17)
Polska v Kazachstan 12:10 (5:0)

Gratulujemy naszej reprezentacji wspaniałej postawy!
Czekaliśmy na zakończenie eliminacji i decyzję które zespoły zagrają w ćwierćfinałach, niestety mimo dobrego występu biało-czerwone nie znalazły się w finałowej ósemce. Grupę C wygrała Brazylia notując trzy zwycięstwa, pozostałe drużyny miały na koncie po jednym wygranym meczu, niestety bilans małych punktów był dla naszej reprezentacji niekorzystny (tabela trzech drużyn: Kazachstan +3; Argentyna 0; Polska -3).