POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

WYCHOWANIE - ROZWÓJ - JEDNOŚĆ - ZDROWIE - SZACUNEK - DYSCYPLINA -PRACA ZESPOŁOWA - SATYSFAKCJA

Menu
9.736.603 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Jubileusz olsztyńskiego rugby12.12.2016


W dniu 10 grudnia br. w Olsztynie świętowano 40-lecie powstania w tym mieście drużyny rugby. Obchody rozpoczęła impreza charytatywna na olsztyńskich Dajtkach, na rzecz Oddziału Onkologicznego Olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego. Przy organizacji pomogła fundacja „Canter Fighters”. - W zeszłym roku za zebrane pieniądze udało nam się kupić szafeczki dla dzieci w tym roku ufundować łóżko. Po meczu odbyła się miła uroczystość jubileuszowa w Manor Hotel. Obchody zostały zorganizowane przez Rugby Team Olsztyn, Planetę Rugby Olsztyn - kobiecą drużynę, która powstała zaledwie w październiku br. 
 
W turnieju wzięli udział rugbiści i osoby mocno związane z tym sportem takie jak Rugby Team Olsztyn, Planeta Rugby Olsztyn, Werewolves Wąbrzeźno, Dawid Plichta, Maciej Brażuk, Grzegorz Buczek, ale też przedstawiciele innych olsztyńskich klubów jak zawodnicy z klubu bokserskiego „Pirs Zatorze” oraz „Wysiłek Fizyczny” czy piłkarki z KKP „Stomil”. Ogółem w turnieju wzięło udział około 80-100 zawodniczek i zawodników, a wszystkie mecze były sędziowane przez Anete Bejm. 
 
Po turnieju zaczęły się oficjalne obchody 40-lecia w Hotelu Manor. Prowadzący Galę powitali przybyłych gości: pierwszych zawodników powstałej w 1976 roku drużyny, członka Zarządu Piotra Płoszaja i innych przedstawicieli Polskiego Związku Rugby, przedstawicieli fundacji „Cancer Fighters”, zespoły i gości biorących udział w turnieju, osoby tworzące historię rugby w Olsztynie, olsztyńskich sportowców z Pawłem Papke na czele, natomiast władze miasta reprezentował wiceprezydent Jarosław Marek Słoma. Następnie zgromadzeni zapoznali się z krótką historią rugby na świecie, w Polsce i oczywiście w Olsztynie. Po czym odbyło się wręczenie jubileuszowych statuetek osobom tworzącym historię owalnej piłki w Olsztynie, uhonorowano zasługi następujących osób:
Lech Janka - Prezes Budowlanych Olsztyn, który utworzył sekcję Rugby
Zbigniew Podgórski - Trener, za którego nagrodę odebrał syn Maciej 
Kazimierz Lubak - Pierwszy kierownik sekcji rugby 
Leszek Bors - Trener
Jerzy Mic - Trener
Arkadiusz Mączka - Trener
Marek Witczak - współtwórca z Lechem Janką sekcji i jej pierwszy trener (nie udało się dotrzeć do jego rodziny i statuetka czeka na odbiór).
 
Kolejnym punktem programu była licytacja zgromadzonych fantów na rzecz dzieci z Oddziału Onkologicznego Olsztyńskiego Szpitala Dziecięcego. Wśród przedmiotów ofiarowanych na aukcję była m.in. piłka z autografem od siatkarza Pawła Papke (wylicytowana za 1.700 zł) oraz piłkę rugbistek Planety Rugby Olsztyn wraz z autografami (wylicytowana za 2.000 zł), ogółem udało się zebrać 8.500 zł. Na zakończenie części oficjalnej Gali odbyła się prezentacja projektu Olsztyńskiego Stadionu do Rugby przygotowana przez studentów z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. 
 
Aleksandra Czyż 

WRSS: Cape Town 7's MPK: Runda jesienna eliminacji

Tabela Ekstraligi

  Grupa A    
1 Budowlani Łódź SA 7 35
2 RC Lechia Gdańsk 8 29
3 RC Orkan Sochaczew
8 11
4 KS Budowlani Łódź 8 10
5 RC Arka Gdynia 7 9
  Grupa B    
1 MKS Pogoń Siedlce 7 32
2 MKS Ogniwo Sopot 7 31
3 KS Budowlani Lublin 8 22
4 OKS Skra Warszawa 8 11
5 RzKS Juvenia Kraków 8 1

 Wyniki

9.736.603 liczba odwiedzin od
01.01.2014