Jesienny Puchar Narodów - Runda 222.11.2020

Rozegrano drugą rundę Autumn Nations Cup czyli Jesiennego Pucharu Narodów, który zastępuje w tym roku tournée drużyn z południowej półkuli.

Anglia pokonała Irlandię 18:7, gospodarze prowadzili już 18:0, dopiero w 73 minucie Koniczynki zdobyły przyłożenie i podwyższenie ustalając wynik spotkania. Bohaterem meczu był Jonny May zdobywca dwóch przyłożeń w 16 i 20 minucie meczu.
Do 25 minuty Walia wygrywała z Gruzją 3:0, a ostatecznie pokonała Lelos 18:0 kończąc pasmo sześciu kolejnych porażek. W Llanelli nie zagrał kapitan Smoków, Alun Wyn Jones więc nadal ma na koncie 150 rozegranych spotkań.
Mecz Włochy v Fiji został odwołany, tym razem na skutek 29 pozytywnych testów na Covid-19 wśród wyspiarzy. Organizatorzy odwołali też spotkanie Szkocja v Fiji gdyż termin ten wchodził na czas kwarantanny zespołu Fiji. Jeżeli po fazie grupowej kolejne testy będą negatywne, Fiji zagra w rundzie finałowej z ostatnim zespołem Grupy A.
Do połowy meczu Szkocja v Francja drużyny na przemian kopały rzuty karne kończąc pierwszą odsłonę remisem 12:12. Decydująca o zwycięstwie Francji akcja miała miejsce w 41 minucie, Virimi Vakatawa przyłożył, a Thomas Ramos podwyższył na 12:19. Do końca meczu oba zespoły zdobyły tylko po 3 punkty z karnych, tak skończyła się seria pięciu zwycięstw Szkocji.