POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać Powinno zostać Można zlikwidować Nie mam zdania Wyślę opinię na rugbus@op.pl

Wszystkich głosów 118

10.580.274 liczba odwiedzin od
01.01.2014

Jarocin: Szkolenie dla nauczycieli i trenerów30.10.2016

 
W dniach 21-23 października br. w Jarocinie odbyła się konferencja szkoleniowa dla nauczycieli i trenerów łączących biorących udział w projekcie „Upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży” realizowanego przez Polski Związek Rugby, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki.
 
Na prośbę uczestników zeszłorocznego kursu, szkolenie zostało podzielone na dwa panele realizowane w oddzielnych grupach. Prowadzeniem zajęć w ramach pierwszego blok tematycznego - Rugby Tag zajął się Sebastian Berestek, którego wspierał Jakub Jakubczak, obaj są Regionalnymi Oficerami Rozwoju rugby oraz koordynatorami projektu w swoich województwach. Głównym tematem realizowanym w ramach tego panelu były przepisy Rugby Tag, sędziowanie tej dynamicznej gry na poziomie mini żaka. Poza tym realizowano także tematykę wyszukiwania wolnej przestrzeni w grze w Rugby Tag, która to z obserwacji osób zajmujących się prowadzeniem drużyn jest coraz mniej widoczna ze względu na coraz lepszą grę obronną drużyn.
 
Zajęcia w drugim panelu tematycznym prowadził Krzysztof Krzewicki, Krajowy Oficer Rozwoju rugby. Były one poświęcone grze w kategorii żak, głównie metodyce nauczania, bezpieczeństwu, grze w kontakcie oraz kreowaniu wolnej przestrzeni z wykorzystaniem materiałów video z tegorocznego Grand Prix Series.
 
Gościnnie na jednym z wykładów pojawił się wielokrotny reprezentant Polski, Dariusz Głogowski z Poznania, który specjalizuje się w szkoleniu drużyn w kategorii żak.
 
Krajowi koordynatorzy projektu „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” przypominają wszystkim osobom, które uczestniczą w programie, a które nie pojawiły się na szkoleniu, że zgodnie za zakresem obowiązków są zobligowane do zorganizowania dodatkowego turnieju Rugby Tag w swojej szkole.
 
Mateusz Boruta
 
II Liga - Półfinały Pomoc dla Jacka Biskupskiego

NAJBLIŻSZY MECZ

vs
Polska Litwa

Rugby Europe Trophy
Łódź, 03.11.2018

Informacje dla MEDIÓW

Tabela Ekstraligi

  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11

 Wyniki

SONDA

Co dalej z "Kalendarium Wydarzeń"?

Musi zostać 66% Powinno zostać 15% Można zlikwidować 13% Nie mam zdania 6% Wyślę opinię na rugbus@op.pl 0%

Wszystkich głosów 118

10.580.274 liczba odwiedzin od
01.01.2014