POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

IX Festiwal Rugby w Piotrowicach21.07.2019

 
W dniach 12-14 lipca br. w Piotrowicach Nyskich rozegrano dziewiątą edycję kultowego turnieju Piotrowice Nyskie International Rugby Festival. Niestety mimo sprawnej organizacji, wspaniałej atmosfery i unoszącego się nad piotrowickim pałacem „Ducha Rugby”, impreza Jima Partona w tym roku nie ściągnęła spodziewanej liczby uczestników. 
 
Wyłoniono zwycięzców turniejów siódemek mężczyzn (Rugby Ruda Śląska) i kobiet (Flota Gdynia), rozegrano tradycyjny mecz Rugby XV, a także mecz Rugby Touch pomiędzy kobietami i mężczyznami, poza tym bawiono się, zawierano przyjaźnie i rozmawiano o rugby.
 
Za rok jubileuszowa X edycja Piotrowice Nyskie International Rugby Festival, już teraz radzimy znaleźć sobie wolny weekend w kolejne wakacje i przyjechać do Piotrowic bo atmosfera jest to po prostu niesamowita. Jeżeli tylko Jim Parton ogłosi termin przyszłorocznej imprezy niezwłocznie napiszemy o tym na stronie www.pzrugby.pl, niech nas będzie jak najwięcej!
 
Wyniki turnieju mężczyzn:
RC Wageningen v Vienna Celtic 45:7
Warsaw Frogs v Brno Bystrc 40:5
Rugby Ruda Śląska v Vienna Celtic 46:0
RC Wageningen v Brno Bystrc 41:14
Rugby Ruda Śląska v Warsaw Frogs 19:7
Vienna Celtic v Brno Bystrc 7:38
RC Wageningen v Warsaw Frogs 39:12
Brno Bystrc v Rugby Ruda Śląska 5:22
Vienna Celtic v Warsaw Frogs 10:41
RC Wageningen v Rugby Ruda Śląska 15:17
Wooden Spoon: Brno Bystrc v Vienna Celtic 34:19
Finał: Rugby Ruda Śląska v RC Wageningen 17:15
Kolejność: 1.Klub Sportowy Rugby Ruda Śląska (Polska); 2.Rugby Club Wageningen (Holandia); 3.Warsaw Frogs International Rugby Club (Polska); 4.Rugby Club Brno Bystrc (Czechy); 5.Vienna Celtic Rugby Football Club (Austria).
 
Rhino Trophy XV: RC Wageningen/ Vienna Celtic pokonali Polish Barbarians
 
Mistrzynie Kobiet: Flota Rugby Girls Gdynia
 
MVP: AL Cindo (Warsaw Frogs/ Papua Nowa Gwinea)
 
Most Soicial Team: Vienna Celtic
 
GPS7: Łódź - dzień pierwszy RE7 GPS: Wyniki z Łodzi
Tabela Ekstraligi
1 Master Pharm Łódź 8 37
2 MKS Ogniwo Sopot 8 30
3 Pogoń Awenta Siedlce 8 30
4 RzKS Juvenia Kraków 8 25
5 OKS Skra Warszawa 8 20
6 RC Lechia Gdańsk 8 17
7 RC Orkan Sochaczew 8 14
8 KS Budowlani Lublin 8 5
9 RC Arka Gdynia 8 1