POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

IRB Junior World Championship22.06.2014

Anglia zwyciężyła w VII IRB Junior World Champions 2014, w finale rozgrywanych w Nowej Zelandii zawodów pokonała zespół Południowej Afryki 21:20, trzecie miejsce wywalczyli gospodarze pokonując Irlandię 45:23. Impreza jest organizowana przez International Rugby Board od 2008 roku dla reprezentacji narodowych U20. Początkowo w imprezie startowało 16 drużyn, liczba ta została ze względów finansowych zmniejszona do 12 przed turniejem w 2010 roku. 
 
Eliminacje 
Grupa A: Argentyna v Australia 17:36; Anglia v Włochy 63:3; Argentyna v Włochy 26:29; Anglia v Australia 38:24; Australia v Włochy 29:3; Anglia v Argentyna 17:16.
Grupa B: Walia v Fiji 48:19; Francja v Irlandia 19:13; Francja v Fiji 37:5; Walia v Irlandia 21:35; Irlandia v Fiji 38:0; Walia v Francja 13:3.
Grupa C: Południowa Afryka v Szkocja 61:5; Nowa Zelandia v Samoa 48:12; Szkocja v Samoa 18:27; Nowa Zelandia v Południowa Afryka 24:33; Samoa v Południowa Afryka 8:21; Nowa Zelandia v Szkocja 54:7.
 
O miejsca 9-12
Półfinały
Argentyna v Fiji 38:12
Włochy v Szkocja 18:21
Mecz o XI miejsce
Fiji v Włochy 17:22
Mecz o IX miejsce
Argentyna v Szkocja 41:21
 
O miejsca 5-8
Półfinały
Australia v Samoa 53:16
Walia v Francja 18:19
Mecz o VII miejsce
Walia v Samoa 20:3 
Mecz o V miejsce
Francja v Australia 27:34
 
O miejsca 1-4
Półfinały
Anglia v Irlandia 42:15
Południowa Afryka v Nowa Zelandia 32:25
Mecz o III miejsce
Irlandia v Nowa Zelandia 23:45
Finał
Anglia v Południowa Afryka 21:20
 
W poprzednich latach zwyciężali: 2013 Anglia; 2012 Południowa Afryka; 2011 Nowa Zelandia; 2010 Nowa Zelandia; 2009 Nowa Zelandia; 2008 Nowa Zelandia.
 
Zdjęcia http://bleacherreport.com/
MPK : Lechia Ladies obroniły tytuł IRB Pacific Nations Cup
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Polska Szwajcaria

Rugby Europe Trophy
Łódź, 23.03.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
1 Budowlani Łódź SA 0 0
2 MKS Ogniwo Sopot 0 0
3 MKS Pogoń Siedlce 0 0
4 RC Lechia Gdańsk 0 0
5 RC Orkan Sochaczew 0 0
6 KS Budowlani Lublin 0 0
7 OKS Skra Warszawa 0 0
8 RzKS Juvenia Kraków 0 0
9 RC Arka Gdynia 0 0
10 KS Budowlani Łódź 0 0