POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

I Noworoczny Trening w Gdańsku04.01.2019

 
Najpierw była szampańska zabawa do białego rana, a następnie powitanie nowego roku w iście sportowym stylu. Gdańscy rugbiści idąc śladem swojej pasji zorganizowali I Noworoczny Trening w zaprzyjaźnionym Ośrodku Sportowym - W grze wzięło udział około 10 osób. Inni przyglądali się i dopingowali nas z hali sportowej. Z zaproszenia skorzystał nasz były rugbista, obecnie mieszkający na stałe w Norwegii - Karol Hedesz. Po zakończeniu meczu trzy osoby odważyły się na morską kąpiel. Zebraliśmy też nieco pieniędzy dla zwierząt ze schroniska. Puchar od dyrektora "AZS Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego", Rafała Zakrzewskiego otrzymała nasza wierna kibicka - Ola Paszkowska ze Szwecji. Jeśli ta inicjatywa przyjmie się w środowisku, będzie kontynuowana - informuje Sebastian Dobkowski, kierownik drużyny rugbistów Lechii. 
 
AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w Gdańsku jest otwarty dla naszej dyscypliny. Hotel posiada wielofunkcyjną bazę sportowo-rekreacyjną oraz dysponuje miejscami noclegowymi i przestronną restauracją. Miejsce to sprzyja organizacji zgrupowań i obozów sportowych. W naszej ofercie proponujemy obozy sportowe, zielone szkoły itp. z pełnym wyżywieniem oraz zapleczem sportowym. W poprzednim sezonie przekonali się o tym fakcie zawodnicy m.in. KS Budowlani Lublin, którzy mieli okazję korzystać z AZS COSA. 
 
Pierwszy trening zawsze wiąże się z ryzykiem frekwencji. Pomysł narodził się dość późno, ale najważniejsze, że został zrealizowany. Rozegraliśmy dwie połowy po około 15 minut. Wynik w tym dniu nie był najważniejszy. W ostatecznym rozrachunku wszyscy cieszymy się, że wygrał duch sportu. Dziękujemy Oli Paszkowskiej i jej rodzicom że skorzystali z zaproszenia oraz weteranom RC Lechii Gdańsk, którzy pomimo odległości stawili się na treningu. Mamy już pomysły na II Trening Noworoczny, który będziemy chcieli połączyć z Balem Sylwestrowym skierowanym dla środowiska Rugby. 
 
Tekst- Sebastian Kacprzak
Foto- Teresa Paszkowska
 
Leon Radzikowski: Ja przed wojną byłem rugbistą... Rugbiści na Sopockiej Gali Sportu
NAJBLIŻSZY TURNIEJ

Grand Prix Series Women 2019
Marcoussis, 29.06.2019 - 30.06.2019

Tabela Ekstraligi
1 MKS Ogniwo Sopot 9 42
2 Budowlani Łódź SA 9 39
3 MKS Pogoń Siedlce 9 29
4 OKS Skra Warszawa 9 28
5 KS Budowlani Lublin 9 25
6 RC Orkan Sochaczew 9 25
7 RzKS Juvenia Kraków 9 12
8 KS Budowlani Łódź 9 12
9 RC Lechia Gdańsk 9 11
10 RC Arka Gdynia 9 1