POLSKI ZWIĄZEK RUGBY

UCZCIWOŚĆ - SZACUNEK - WSPÓŁPRACA - PASJA - DYSCYPLINA

Menu

I Nocny Turniej Rugby za nami27.08.2014

W miniony weekend nasi rugbiści i rugbistki po raz pierwszy w historii klubu stanęli do walki po zmroku. Ten bardzo nietypowy turniej, który odbył się dzięki wsparciu miasta Częstochowa, rozpoczynający się późnym wieczorem, a kończący w środku nocy, okazał się świetną okazją do rozegrania wielu emocjonujących meczy w nieco luźniejszej atmosferze niż przy ligowych rozgrywkach.
W szranki stanęły zarówno drużyny męskie jak i żeńskie. Rugby Club Częstochowa postanowił wystawić aż dwa składy męskie. Choć druga drużyna nie może pochwalić się wysokim wynikiem, pierwsza miała okazję do świętowania. W finale nie dali szans swoim przeciwnikom z Bytomia, zdobywając punkty aż dziesięć razy, samemu nie tracąc ani jednego.
 
Nasze panie rozegrały trzy mecze z Diablicami Ruda Śląska. Była to dla nich duża próba, gdyż po zimowym naborze pierwszy raz wystąpiły w składzie z debiutującymi zawodniczkami, które zdołały pokazać swój potencjał oraz wolę walki.
 
"Turniej był towarzyski, ale miał dla nas charakter sparingowy. Był pierwszą okazją, by po letniej przerwie zagrać w niemal pełnym składzie. Same zwycięstwa się nie liczą, bardziej chodziło o styl i jakość. Pierwsze dwa mecze były przeciętne w naszym wykonaniu, powiedzieliśmy sobie po nich kilka mocniejszych słów i ustaliliśmy że do końca turnieju nie tracimy już punktów i rzeczywiście ten finał, albo bardziej egzekucja w nim, wypadła już fajnie." skomentował turniej trener Mateusz Nowak.
 
Atmosfera była podgrzewana również przez kibiców RCC, którzy mocno dopingowali naszą drużynę. Po turnieju wszyscy zawodnicy zostali na stadionie, aby wspólnie świętować rugbowe spotkanie. Te nietypowe rozgrywki na pewno pozostaną w pamięci na długo. Kto wie, może zagoszczą na stałe w naszym kalendarzu?
 
Wyniki 
RCC - RC Bielsko-Biała 30-10
RCC II - Aniołki Oleszczuka 15-25
RCC - Diablice Ruda Śląska 0-10 (Kobiety)
RCC - Aniołki Oleszczuka 30-15
RCC II - RC Bielsko-Biała 10-20
RCC - Diablice Ruda Śląska 5-15 (Kobiety)
RCC - RCC II 35-0
Bytom - RC Bielsko-Biała 25-0
RCC - Diablice Ruda Śląska 0-10 (Kobiety)
Mecz o III miejsce
RCC II - RC Bielsko-Biała 0-20
Finał
RCC - Aniołki Oleszczuka 50-0
 
Tekst RCC Częstochowa, zdjęcie "Częstochowa w Obiektywie"
Cross Border w Rumunii OKKWM - Puławy 04-11.08.2014
NAJBLIŻSZY MECZ
vs
Portugalia Polska

Rugby Europe Trophy
Lisbona, 16.02.2019

Informacje dla MEDIÓW
Tabela Ekstraligi
  Grupa Mistrzowska    
1 Budowlani Łódź SA 10 41
2 MKS Pogoń Siedlce 10 39
3 MKS Ogniwo Sopot 10 34
4 RC Lechia Gdańsk 10 20
5 RC Orkan Sochaczew 10 9
6 KS Budowlani Lublin 10 6
  Grupa Trophy    
1 OKS Skra Warszawa 6 20
2 RzKS Juvenia Kraków 6 16
3 RC Arka Gdynia 6 14
4 KS Budowlani Łódź 6 11